Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Art of Improvisation Creative Festival / Święto Wrocławia

Opublikowano w 2 czerwca 2015 przez admin

Nadchodząca edycja AOI będzie wydarzeniem wyjątkowym w skali dotychczasowych działań. Ideą AOI 2015 będzie jeszcze większe otwarcie się na różnorodność nurtów w muzyce improwizowanej, odchodząc od dominacji free jazzu i free improv.

Nie odcinając się od w/w stylistyk, program festiwalu zostanie wzbogacony o elementy muzyki folkowej, eksperymentalnej, post-rockowej i awangardowej w światowej klasy wydaniu. Program dopełni również improwizowany performance muzyczno-taneczny.

Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będą m. in.: uznany brytyjski saksofonista John Butcher w trio z australijskim perkusistą Tony’m Buck’iem, znanym m. in. z zespołu The Necks, oraz berlińską pianistką Magdą Mayas; Mikołaj Trzaska IRCHA CLARINET QUARTET z Wacławem Zimplem, Pawłem Szamburskim i Michałem Górczyńskim; austriackie eksperymentalne trio Trapist w składzie: Martin Brandlmayer i Martin Siewert (muzycy Radian) oraz Christian Weber, międzynarodowy muzyczno-taneczny kwartet Help Me To Crash, międzynarodowe trio wybitnego amerykańskiego perkusisty Michael’a Zerang’a z saksofonistą Tobias’em Delius’em i kontrabasistą Ksawerym Wójcińskim. Czeka nas także koncert zeszłorocznych laureatów Kreacji/Zderzeń – Sławka Pezdy i Thomasa Kolarczyka w trio z perkusistą Kubą Janickim.

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to kameralny projekt poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Projekt poszerzony także o działania performerskie, taneczne i teatralne, oparte o improwizację. Najważniejszy punkt programu tworzą koncerty i performance mistrzów gatunku, przegląd i konkurs młodych improwizatorów KREACJE, jam session, projekcje filmowe oraz wydarzenia towarzyszące w postaci warsztatów improwizacyjnych prowadzonych przez doświadczonych i uznanych artystów.

Informacje:
4. ART OF IMPROVISATION Creative Festival
Kiedy? 19-21.06.2015
Gdzie? Centrum Kultury  AGORA, Serbska 5a, Wrocław
Karnety: 50 zł (do 12 czerwca 2015), 80 zł (12-21 czerwca 2015)
Karnet festiwalowy upoważnia do udziału we wszystkich koncertach i wydarzeniach towarzyszących ART OF IMPROVISATION Creative Festival.
Sprzedaż: w sieciach salonów Empik, kasie CK AGORA oraz online na ticketpro.pl

www.ckagora.pl, www.facebook.com/CentrumKulturyAGORA
Informacje: Marta Kozłowska, 71 325 14 83 w.123, marta.kozlowska@ckagora.plPowrót do Aktualności →