Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

BARBARA: „Muzyczne opowieści. Kultura kresowa Gminy Łagiewniki”

Opublikowano w 20 listopada 2016 przez admin

22. listopada 2016 roku (wtorek) w godzinach 11:00 – 13:30 w Barbarze/Infopunkt ESK  odbędą się „Muzyczne opowieści. Kultura Kresowa Gminy Łagiewniki”.

Przygotowany na to wydarzenie program artystyczno-kulturalny podczas „Regionalnego wtorku w Barbarze” to trzy odsłony kultury regionu, które zaprezentowane zostaną w 70. rocznicę przybycia Kresowiaków na tereny obecnej Gminy Łagiewniki (powiat dzierżoniowski). Pierwsza to prezentacja Chóru Canzona, który od 22. lat reprezentuje, z licznymi sukcesami, region w przeglądach i konkursach pieśni (prezentacja pieśni sakralnych oraz musicalowych). Druga odsłona historii i kultury przedstawiona zostanie w pieśniach patriotycznych. Ostatnia część to prezentacja ludowości, tego co tworzy i scala społeczność, emocji, tradycji, zwyczajów oraz inności i jedności zarazem. W ostatniej części zaprezentowana zostanie również kresowa kuchnia, typowa dla regionu, choć coraz rzadziej dostępna.
Towarzysząco przedstawiona zostanie twórczość lokalnych artystów. Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Canzona” i Chór „Canzona” z Olesznej, Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu w  Łagiewnikach oraz Gmina Łagiewniki.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/186374848488464/


Powrót do Aktualności →