Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bezpłatny warsztat antydyskryminacyjny

Opublikowano w 14 września 2016 przez admin

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na kolejny warsztat antydyskryminacyjny. Podczas warsztatu można się dowiedzieć czy i w jaki sposób stereotypy, którymi posługujemy się w codziennym życiu, mogą prowadzić do uprzedzeń lub dyskryminacji innych osób.


Celem warsztatu Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja jest uświadomienie, jak łatwo można wpaść w pułapkę dyskryminacji. Podczas zajęć uczestnicy wykonują proste ćwiczenia, dzięki którym samodzielnie odkrywają, jakimi stereotypami posługują się na co dzień. Stereotypy są różnego rodzaju uproszczeniami, które mogą zamienić się w uprzedzenia, a w kolejnej fazie potencjalnie doprowadzić do dyskryminacji drugiego człowieka.

„Umysł jest jak spadochron, nie działa jeśli nie jest otwarty” – te słowa amerykańskiego muzyka Franka Zappy stały się mottem warsztatów. Zadaniem i celem trenerów warsztatów jest otwieranie umysłów na wiedzę z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji. Chcemy także umożliwić mieszkańcom integrację i pozwolić im na rozwój osobisty oraz stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich dorosłych mieszkańców Wrocławia i przekazuje wiedzę podstawową. Podczas warsztatu zadawane są kluczowe dla dialogu międzykulturowego pytania – Czy ja dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak sobie radzić z dyskryminacją?

Termin najbliższych warsztatów:
21 września 2016 r., godz. 13.30-15.30
19 października 2016 r., godz. 13.30-15.30

Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210 (II p.).

Zapisy oraz szczegółowe informacje:
http://wielokultury.wroclaw.pl/stereotypy-uprzedzenia-dyskryminacja-warsztat-antydyskryminacyjny/

Udział w warsztacie jest bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →