Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na Dni Filmowe Lux 2019

Opublikowano w 7 listopada 2019 przez admin

Z okazji Dni Filmowych LUX 2019 Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmów nominowanych do Nagrody Filmowej LUX przyznawanej przez Parlament Europejski.

Nominowane filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty od 12 do 14 listopada.

Finałową trójkę w tym roku tworzą: „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia” autorstwa Teona Strugar Mitevska, „Królestwo” Rodrigo Sorogoyena oraz dokument „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?” w reżyserii Madsa Brüggera.

Nagroda Filmowa LUX, przyznawana przez Parlament Europejski od 2007 roku, ma na celu wspieranie kinematografii jako naturalnej przestrzeni do otwartej debaty na temat wartości europejskich. Każdy z finałowych filmów został przetłumaczony na 24 oficjalne języki Unii Europejskiej i zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas jednej z ponad 50 projekcji w całej Europie.
W ramach Dni Filmowych LUX we Wrocławiu po każdym seansie zachęcamy do udziału w krótkiej dyskusji z udziałem ekspertów i widowni oraz zapraszamy na drobny poczęstunek.

Zaproszenia można odebrać w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu przy ul. Widok 10 oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty.
Kalendarz projekcji w Kinie Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, godz. 19.00, sala nr 5

12.11.2019 „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia”, reż. Teona Strugar Mitevska (Macedonia Północna/Belgia/Słowenia/Chorwacja/Francja, 2019)

13.11.2019 „Królestwo” reż. Rodrigo Sorogoyen (Hiszpania/ Francja, 2018)

14.11.2019 „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?” reż. Mads Brügger (Dania/Norwegia/Szwecja/Belgia, 2019)
Więcej informacji o festiwalu i prezentowanych filmach dostępnych jest na stronie.Powrót do Aktualności →