Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Brązowi medaliści z Nicei

Opublikowano w 13 października 2015 przez admin

Z zakończonych właśnie European Masters Games w Nicei wrocławscy siatkarze z grupy wiekowej 45+ przywieźli brązowy medal, dużo doświadczeń i jedną ważną radę dla wszystkich.

Warto mieć marzenia i niezależnie od wieku je spełniać.  Nie jesteśmy zawodowymi siatkarzami i nigdy nimi nie byliśmy – mówi kapitan drużyny, Jacek Owczarek – Siatkówka to nasze hobby. Spełniamy nasze młodzieńcze marzenia o zgranym zespole, zagranicznych zawodach, medalach.

Trzeba podkreślić, że wrocławską drużynę tworzą ludzie, którzy zawodowo niewiele wspólnego mają ze sportem: prezes fundacji, biznesmeni, archeolog, urzędnik, coach. Wyjątkiem jest jedynie nauczyciel wf-u w Zespole Szkół Budowlanych. Ale dla każdego z nich sport jest w życiu ważny – jako hobby i sposób spędzania wolnego czasu. Wiek, jak sami mówią, nie ma nic do rzeczy. Aktywnym można być całe życie, bo sport to zdrowie.
I choć z Francji wrócili poobijani i z zakwasami, nikt nie narzeka. Są dumni, że mogli na arenie międzynarodowej reprezentować Polskę i Wrocław. Na każdym kroku podkreślali, że są z miasta, które w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury, a za dwa lata – gospodarzem igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games.

Nasi „mastersi” chcą do uprawiania sportu w każdym wieku przekonać wrocławian, dlatego w przyszłym roku częściej będą się pojawiać w przestrzeni publicznej i promować aktywny tryb życia w ramach projektu „Zagraj z Mistrzem”. Jest to możliwe dzięki współpracy, jaką nawiązali z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, które prowadzi m.in. animacje na Wyspie Słodowej i Piaskowej, a także zaprasza mieszkańców do parków w ramach akcji „Parki ESK” oraz „Aktywne Parki”.

European Masters Games to rozgrywane raz na 4 lata Mistrzostwa Europy dla grupy wiekowej masters, czyli zawodników, którzy ukończyli 35 lat. W tym roku gospodarzem zawodów była Nicea –  przyjechało tam 6000 zawodników, którzy zmagali się w 27 dyscyplinach. W siatkówce mężczyzn w kategorii mężczyzn 45+ zmierzyły się drużyny z Rosji, Ukrainy, Szwecji, Szwajcarii, Włoch i Polski. Nagrodami dla zwycięzców European Masters Games są medale i… własna satysfakcja, bowiem ze zwycięstwem nie są związane żadne gratyfikacje. To sport w najczystszej postaci – rywalizacja, by się sprawdzić i czerpać z tego radość.

Wrocław Volley Team zagrał w składzie: Jacek Owczarek (kapitan), Jacek Gradowski, Zbigniew Babiński, Zbigniew Świetlicki, Dariusz Szostek, Jerzy Zwierko, Wojciech Sypniewski, Krzysztof Łokietko, Adam Nawrot, Piotr Grabowski.Powrót do Aktualności →