Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

CYBER Akademia – Miasto Cyfrowe

Opublikowano w 15 kwietnia 2015 przez admin

CYBER Akademia – Miasto Cyfrowe to druga edycja międzynarodowego projektu rozwijającego kompetencje medialne i informacyjne, dedykowanego polskim i zagranicznym kadrom kultury, który odbywać się będzie w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W tym roku projekt zostanie zrealizowany we współpracy z Instytucją Kultury – Katowice Miasto Ogrodów.

Motywem przewodnim drugiej edycji jest miasto i jego mieszkańcy – odbiorcy działań kulturotwórczych. Środowisko miejskie ze względu na swoją specyfikę – dynamicznie zmieniającą się ofertę kulturalną, ciągły napływ nowych odbiorców, multikulturalny tygiel językowy o zróżnicowanych korzeniach, a przede wszystkim rosnącą publiczność – wymaga wyjątkowego podejścia i diagnozy potrzeb poszczególnych grup odbiorców. Środowisko to składa się różnych, ciągle zmieniających się elementów i aby skutecznie komunikować kulturę należy być elastycznym i otwartym na innowacje. W czasach digitalizacji i udostępniania coraz większej liczby informacji o wiele trudniej jest dotrzeć do wybranego przez nas odbiorcy, co wymusza ciągłe dostosowywanie się do jego potrzeb poprzez szukanie nowych form i narzędzi komunikowania.

Podczas dwóch sesji warsztatowych uczestnicy zapoznają się z innowacyjnymi sposobami komunikowania kultury w dużych ośrodkach miejskich, poznają funkcjonowanie medialabów, zobaczą, jak wygląda tworzenie nowych narzędzi komunikacji w praktyce. Zajęcia z ekspertami w dziedzinie nowych mediów pozwolą dodatkowo na stworzenie modelu międzynarodowej platformy komunikacji i wymiany doświadczeń, która będzie mieć na celu wzmocnienie procesu promowania kultury. Efekty wspólnej pracy – rekomendacje, wnioski oraz propozycje najbardziej innowacyjnych praktyk – złożą się na publikację podsumowującą projekt.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie CYBER Akademia prosimy o wypełnienie zgłoszenia i wysłania go drogą mailową na adres cyberakademia@wroclaw2016.pl do dnia 30 kwietnia włącznie.

Harmonogram:

I sesja warsztatowa: 18 czerwca – 21 czerwca 2015 // Wrocław
II sesja warsztowa: 21 października – 25 października 2015 // Katowice
Udostępnienie publikacji podsumowującej projekt // grudzień 2015

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.Powrót do Aktualności →