Zapraszamy młodzież (od 14 roku życia) na warsztaty filmowe „ Pięść”. Podczas zajęć będzie można nauczyć się m.in. obsługi sprzętu , kompozycji kadru, sztuki operatorskiej, jak również animacji za pomocą techniki analogowej.
Wiedza z zakresu filmu i animacji zostanie wykorzystana do stworzenia filmów (animowanych, fabularnych, dokumentalnych) związanych z symboliką Pięści. Pięść może oznaczać walkę, kult siły, czy bunt. Artyści na całym świecie niejednokrotnie odwoływali się do tego symbolu wykorzystując motyw tzw pięści rewolucyjnej do podkreślenia nierówności i wykluczenia.
Podczas warsztatów każdy uczestnik , używając sztuki filmowej, będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia na problem jaki stanowi każdy rodzaj nierówności. Słowa ubrane w obraz staną się jego indywidualnym spojrzeniem na współczesny świat.
Warsztaty zaczynają się 7 lipca.
Więcej informacji na stronie: http://sztukazmiany.pl/
Powrót do Aktualności →
Kategoria: Newsy od NGO