Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czas na ANIMATORIUM!

Opublikowano w 10 listopada 2015 przez admin

​ANIMATORIUM
II Festiwal Edukacji Nieformalnej 
Pozerzy, Piromani i Buntownicy – co może 15-latek?

Stowarzyszenie TRATWA i Uniwersytet SWPS – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu zaprasza na ANIMATORIUM II Festiwal Edukacji Nieformalnej.

Kiedy?      20 -21 listopada 2015 r.
Gdzie?      w Pracowni Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu

Chcemy, aby festiwal był spotkaniem animatorów młodzieży – zawodowców i wolontariuszy, młodszych i starszych, doświadczonych i początkujących. Zależy nam też na uczestnictwie samej młodzieży. Liczymy na wymianę doświadczeń, wzajemne inspiracje, olśnienia i wspólne inicjatywy.

Motywem wiodącym w tym roku będzie animowanie nastolatków. Sukcesy i porażki w pracy z młodzieżą tuż przed pełnoletniością. Co poza szkołą robi, a co mógłby robić 15-latek we Wrocławiu? Jakie są jego relacje ze światem dorosłych? Do kogo docieramy, a do kogo nie? Chcemy to pokazać na przykładach realizowanych projektów i ich rezultatów.

Podstawową ideą festiwalu jest promocja różnorodności w edukacji. Zależy nam na zacieraniu podziału na edukację formalną i nieformalną (zaświadczenie kontra doświadczenie), na poszukiwaniu rozwiązań najlepiej służących rozwojowi młodego człowieka – uwzględniających jego potencjał i aktualną sytuację życiową.  Zachęcamy do zapoznania się z programem debat oraz warsztatów w zakładce Program 2015. 


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Powrót do Aktualności →

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz