Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czas Na Wolontariat – Rozpocznij Rok Szkolny Z Wolontariatem

Opublikowano w 28 września 2021 przez admin

Cykl spotkań online pt. „Czas na wolontariat” rozpocznie się od pierwszego spotkania – oferty wolontariatu dla osób niepełnoletnich. Początek nowego roku szkolnego to dobry moment na rozpoczęcie przygody z wolontariatem. W wielu szkołach uczniowie zaczynają planowanie działań w ramach szkolnych kół i klubów wolontariatu, niektórzy szukają miejsca na wolontariatu na własną rękę. Ofert wolontariatu dla osób niepełnoletnich jest zazwyczaj mniej, ale są organizacje i instytucje, które chętnie zapraszają do współpracy także osoby poniżej 18 roku życia.

Gośćmi będą przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających we Wrocławiu, którzy opowiedzą i zaprezentują oferty wolontariatu dla uczniów oraz grup wolontariatu szkolnego:

Dominika Chylińska – koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Fundacji L’Arche Wspólnota we Wrocławiu
Joanna Stasieńko – koordynatorka programu dla szkolnych klubów wolontariatu oraz członek zarządu w Fundacji L’Arche Wspólnota we Wrocławiu
Mariusz Korgól – koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Pomocy „Iskierka” oraz koordynator projektu Wrocławski Wolontariusz IT
Justyna Żądło – koordynatorka wolontariatu we wrocławskim oddziale Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Spotkanie online odbędzie się 5 października, o godzinie 16:00 i będzie transmitowane na Facebooku na profilu Wolontariat Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku. Powrót do Aktualności →