Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czas, start, widzimy się na mecie! Rajd i piknik rodzinny w Lesie Osobowickim

Opublikowano w 11 czerwca 2014 przez admin

Sportowe emocje podczas rajdu i piknik na łonie natury to kolejna propozycja dla wrocławian w ramach „Miesiąca Rodziny”. Już 15 czerwca zapraszamy na Dzień Bezpiecznej i Mobilnej Rodziny. Wspólny czas przed telewizorem? Nie! Poruszajmy się razem.

W najbliższą niedzielę Wrocław zamieni się w arenę rajdu rodzinnego. Jego meta znajdzie się w Lesie Osobowickim, gdzie odbędzie się piknik z atrakcjami. Podczas tegorocznego „Miesiąca Rodziny” wrocławianie bawili się już na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Tym razem impreza przeniesie się na polanę w Lesie Osobowickim.

Każdy, kto chce spędzić aktywną niedzielę, może zapisać się na jeden z rajdów. Do wyboru są trzy warianty: pieszy, rowerowy oraz samochodowy. Poza tym można dostosować swoje umiejętności do poziomu trudności. Udział w rajdzie pieszym i rowerowym jest bezpłatny.

Zapisywać można się przez stronę: orienter.pl/zglos_sie oraz w dniu rajdów na ich starcie, przy ul. św. Marcina 4. Zapisy na rajd samochodowy poprzez stronę: Zapisy: frip.org.pl

Jednak Dzień Bezpiecznej i Mobilnej Rodziny to również wielkie grillowanie z animacjami przygotowanymi przez partnerów „Miesiąca Rodziny”. Najmłodsi będą się bawić z Centrum Rozwoju Dziecka „Berek” oraz „Balonikiem”. Malowanie twarzy, kolorowanki, skręcanie baloników – to dzieci lubią najbardziej! Dla trochę starszych przygotowano sztuki walki z Akademii Baguazhang, plenerowe rozgrywki w squasha z Hasta La Vista oraz trening nordic walking z instruktorami z firmy Right Way (należy zabrać swoje kijki, można też wypożyczyć je na miejscu w cenie 5 zł). Rytmiczne dźwięki zapewni Akademia Tańca Esens z pokazem zumby, po czym uspokoi nas podczas stretchingu (organizatorzy polecają zabrać ze sobą karimatę).

Pojawi się również Straż Pożarna, która zaprezentuje swój wóz strażacki i jego możliwości, a także Ratownictwo Medyczne z warsztatami pierwszej pomocy, Policja znakująca rowery i udzielająca wskazówek z zakresu bezpieczeństwa oraz Straż Miejska z alkogoglami, które wyczulą kierowców na odpowiedzialne zachowania. Każdy, kto dotrze do Lasu Osobowickiego na rowerze, będzie mógł sprawdzić stan swojego dwukołowca przy stanowisku Dr Bike, a Rowelover zaprezentuje odpicowane bicykle.
W trakcie pikniku odbędą się zapisy na konkurs „Krokomierze dla aktywnych”, w którym każdy kolejny krok będzie zbliżał nas do nagrody. Trwa również konkurs fotograficzny, można uwiecznić wspólną zabawę na pikniku i wysłać zdjęcie na adres: konkurs@mojarodzina.wroclaw.pl.

Piknik w Lesie Osobowickim będzie trwał od 14.00 do 18.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Po szczegóły na temat kolejnych atrakcji w trakcie Miesiąca Rodziny zapraszamy na naszą stronę internetową i Facebooka: mojarodzina.wroclaw.pl oraz facebook.com/mojarodzinawroclaw

 Powrót do Aktualności →