Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Darmowe warsztaty dla rodziców, seniorów oraz dla zainteresowanych tematyką uzależnień

Opublikowano w 26 lutego 2018 przez admin

Cykl bezpłatnych warsztatów kompetencji rodzicielskich: „POZNAJ SWOJE DZIECKO”, prowadzonych przez specjalistów – praktyków.

I. Jak sobie radzić z urwisem?
Termin: 10.03.2018, g.: 11:00 – 16:00
Czy Twoje dziecko jest kłótliwe, ma problemy z przestrzeganiem norm i zasad, bywa agresywne i prowokujące? Jeśli chcesz nauczyć się technik wychowawczych, pomocnych w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami swojego dziecka, te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Warsztaty przeznaczone są dla rodziców dzieci w wieku od 6-10 lat. Podczas spotkania zaprezentujemy metody poznawczo-behawioralne do pracy z dziećmi przejawiającymi zaburzone zachowania.
Warsztat poprowadzi: Hanna Lernacińska

II. Rozwój dziecka – klucz do sukcesu
Termin: 24.03.2018, g.: 9:00 – 14:00
Chcemy przybliżyć wszystkim rodzicom normy rozwojowe: które zachowania u dziecka, nastolatka powinny ich zaniepokoić, a którymi nie muszą się martwić. Powiemy jakie kryzysy są wpisane w prawidłowy rozwój człowieka oraz jak je pozytywnie przechodzić. Przedstawimy też najczęstsze zaburzenia na poszczególnych etapach rozwoju, jak je dostrzegać i jak im przeciwdziałać.
Warsztat poprowadzi: Katarzyna Kloc

III. Władcy much – Twoje dziecko w grupie rówieśników
Termin: 14.04.2018, g.: 9:00 – 14:00
Warsztat adresowany do rodziców dzieci w wiek szkolnym. Podczas zajęć prześledzimy rozwój społeczny dzieci i pojawiające się w tym czasie zagrożenia, trudności i wyzwania, które czekają na dziecko próbujące się odnaleźć w różnych grupach i rolach. Rodzice dowiedzą się, jakie symptomy powinny ich zaniepokoić – na przykład, które świadczą o tym, że ich dziecko „wpadło w złe towarzystwo”, a które o tym doświadcza przemocy rówieśniczej. Wszyscy nauczą się jak wspierać rozwój społeczny dziecka, dostosowując się do jego wieku i potrzeb, jak pomóc mu w trudnościach, a kiedy pozwolić mu radzić sobie samodzielnie.
Warsztat poprowadzi: Magdalena Kot

IV. Asertywna komunikacja z nastolatkiem – to możliwe!
Termin: 19.05.2018, g.: 9:00 – 14:00
Warsztat adresowany szczególnie do rodziców nastolatków. Dzięki praktycznym ćwiczeniom prowadzonym pod okiem trenera i psychoterapeuty młodzieży pokażemy, że dobra i wspierająca obie strony komunikacja jest możliwa w tym trudnym rozwojowo okresie. Rodzicom podpowiem,y jak nie dać się „tyranii” dorastających dzieci, a także jak nie zerwać bliskiej więzi z nastolatkiem. Zgłębimy niełatwy język współczesnej młodzieży oraz ich sposób komunikacji z otoczeniem i spróbujemy się pochylić na ich problemami, bo zrozumienie to pierwszy krok do porozumienia.
Warsztat poprowadzi: Kazimierz Ździebło

V. Kiedy pójść do psychologa? Problemy emocjonalne i zaburzenia psychiczne
u młodzieży
Termin: 16.06.2018, g.: 9:00 – 14:00
Dojrzewanie to jeden z najbardziej radykalnych okresów rozwojowych, nie tylko dla dzieci, ale również dla opiekunów, którzy często borykają się z wieloma wątpliwościami i trudnościami dotyczącymi prawidłowego rozwoju swoich dorastających dzieci. Dzięki warsztatowi ze specjalistą i praktykiem przyjrzymy się najczęściej występującym problemom i zagrożeniom tego okresu. Najnowsza rzetelna wiedza oraz praktyczne przykłady i ćwiczenia pozwolą na mądre wspieranie swoich podopiecznych, a także na szybkie i adekwatne reagowanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia.
Warsztat poprowadzi: Amelia Wałczyk

VI. Wszystko, o co może zapytać Cię Twoje dziecko – trudne rozmowy na każdy temat
Termin: 6.10.2018, g.: 9:00 – 14:00
Ten praktyczny i wypełniony doświadczeniem warsztat ma przybliżyć rodzicom techniki i narzędzia komunikacyjne, które umożliwią prowadzenie satysfakcjonujących rozmów zarówno z dociekliwym pięciolatkiem, jak i ze zbuntowanym nastolatkiem. Wiemy, że rozmowa to nie tylko narzędzie wychowawcze, ale przede wszystkim podstawowy budulec więzi z dzieckiem – niezbędnym do prawidłowego rozwoju.
Warsztat poprowadzi: Katarzyna Kloc

VII. Depresja – cichy zabójca
Termin: 27.10.2018, g.: 9:00 – 14:00
Na warsztacie opowiemy o objawach depresji, które u młodzieży i dzieci wyglądają inaczej niż  u dorosłych, aby nie przeoczyć momentu, gdy trzeba udać się do specjalisty. Ale przede wszystkim skupimy się na zwiększeniu kompetencji rodziców w rozmawianiu
z dziećmi o emocjach, także o różnych odcieniach smutku, złości, samotności. Porozmawiamy, jak mądrze wspierać swoich podopiecznych i rozumieć ich potrzeby.
Warsztat poprowadzi: Hanna Lernacińska

VIII. Wiem, jak chronić moje dziecko
Termin: 24.11.2018, g.: 9:30 – 14:30
Warsztat skierowany przede wszystkim do rodziców, którzy chcieliby przyjrzeć się mechanizmom i objawom tworzenia się uzależnień. Specjaliści powiedzą nie tylko o aktualnych zagrożeniach ze strony ciągle nowych substancji, ale również o zachowaniach ryzykownych, na co zwrócić uwagę i jak budować więź z dzieckiem, by je chronić przed uzależnieniem.
Warsztat poprowadzą: Magda Żeleźna i Artur Kukulski

Warsztaty dla seniorów:

1. Starość nie musi być smutna!
Termin: 16 marca od 9:30 do 13:30
Warsztat prowadzony przez neuropsychologa i psychoterapeutę, będzie miał na celu nie tylko przybliżyć zaburzenia nastroju m.in. depresję, ale przede wszystkim wskazać na skuteczne sposoby profilaktyki ich i leczenia. Pokażemy, że mamy wpływ na nasze samopoczucie, a niewielkie zmiany w codziennych nawykach mogą dać niezwykle efekty. Warsztat pełen pozyTYwnych emocji!

2. Czy mózg się starzeje?
Termin: 13 kwietnia od 9:30 do 13:30
Warsztat z lekarzem neurologiem, będzie okazją do pogłębienia swojej wiedzy o jednym z najważniejszych ludzkich organów – mózgu. Zarówno seniorzy, jak i ich rodziny będą mieli okazję dowiedzieć się jakie procesy wraz z wiekiem zachodzą w mózgu, oraz układzie nerwowym, jakie są pierwsze objawy zaburzeń otępiennych i co najważniejsze, jak można je  diagnozować i leczyć – spowalniać rozwój choroby oraz jak wspierać i opiekować się chorymi.

3. Rozumiem, pomagam, wspieram.
Termin: 15 czerwca od 9:30 do 13:30
Wyjątkowy warsztat z neuropsychologiem na co dzień zajmującym się diagnostyką i terapią osób z zaburzeniami otępiennymi. Będzie on szansą na bliższe przyjrzenie się nie tylko procesom poznawczym w chorobie otępiennej, ale również emocjom i zachowaniom, które jej towarzyszą. Część teoretyczna będzie jedynie wstępem do szeregu ćwiczeń i praktyk, które mają na celu zarówno rehabilitację osób chorych, jak i wsparcie osób opiekujących się nimi.

4. Mindfulness, czyli nie daj się stresowi.
Termin: 14 września od 9:30 do 13:30
Warsztat będzie poruszał najnowsze podejście do problemu radzenia sobie ze stresem w codziennym życiu. Mindfulness to umiejętność, która gwarantuje rozwój osobisty, pomaga w pełni świadomie przeżywać życie i korzystać z jego uroków, sprzyja również redukcji napięć i stresu, sprawia, że człowiek staje się spokojniejszy, zrównoważony, akceptuje siebie i otaczający świat. Warsztat będzie zawierał zarówno wprowadzenie teoretyczne w ideę mindfullnes, jak
i elementy treningu uważności.

Warsztaty wokół tematyki uzależnień:

1. Sztuka rozmowy nie tylko słowami – 10 marca od 9:30 do 14:30
jak mówić, żeby zostać usłyszanym? Pokażemy różne aspekty  komunikacji, od słów przez ubiór, po gesty, którymi porozumiewamy się z otoczeniem i przećwiczymy sposoby skutecznej autoprezentacji.

2. Bądź silny sobą! – 12 maja od 9:30 do 14:30
Warsztat dla każdego, kto chciałby wzmocnić swoje poczucie wartości, dowiedzieć się, jak czerpać satysfakcję z tego kim się jest oraz zaprzyjaźnić się ze sobą.

3. W niewoli przyjemności – 15 września od 9:30 do 14:30
Jak to się dzieje, że dane zachowanie staje się nałogiem?  Jaką rolę w naszym życiu i w naszym mózgu odgrywa uczucie przyjemności? Na warsztacie postaramy się przybliżyć mechanizmy tworzenia się uzależnień oraz wypracujemy skuteczne sposoby na radzenie sobie z różnymi „pokusami”.

4. Wiem jak chronić moje dziecko – 24 listopad od 9:30 do 14:30
Warsztat skierowany przede wszystkim do rodziców, którzy chcieliby przyjrzeć się mechanizmom i objawom tworzenia się uzależnień. Specjaliści powiedzą nie tylko o aktualnych zagrożeniach ze strony nowych substancji, ale również o ryzykownych zachowaniach oraz na co zwrócić uwagę i jak budować więź z dzieckiem, by je chronić przed uzależnieniem

Wszystkie warsztaty są BEZPŁATNE.
Warsztaty odbywają się w siedzibie Fundacji Pozytywka:
ul. Gajowicka 164/1, 53-150 Wrocław
Informacje i zapisy: 71 338 30 03

 Powrót do Aktualności →