Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Debata Oksfordzka „6-latek w szkole, dlaczego tak, dlaczego nie?”

Opublikowano w 10 marca 2014 przez admin

Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego wspólnie z Fundacją Wspierania Aktywności Lokalnej „FALA” zapraszają na: DEBATĘ OKSFORDZKĄ pt. „6-latek w szkole, dlaczego tak, dlaczego nie?”

19 marca 2014 (środa), godz. 18.30
Aula Instytutu Pedagogiki UWr.
Wrocław, ul. Dawida 1
Rozpoczął się okres rekrutacji uczniów do szkół.
Rodzice coraz częściej zadają pytanie: „co mogę zrobid, żeby moje 6-letnie dziecko nie musiało pójśd do szkoły?” Poradnie psychologiczno – pedagogicznych są niemal zasypywane wnioskami o wydanie zaświadczenia w celu odroczenia obowiązku szkolnego dla dzieci urodzonych w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 r.
Jesteśmy przekonani, że jest to nie tylko problem rodziców dzieci 6-letnich, ma on wymiar również społeczny, dlatego postanowiliśmy zorganizowad debatę tzw. oksfordzką, w której oprócz dwóch zespołów reprezentujących przeciwne stanowiska, przewidziano czas na pytania od publiczności. Debata zakooczy się tzw. roszadą miejsc, uczestnicy zostaną poproszeni o symboliczne przejście na prawą lub lewą stronę auli.
Debatę poprowadzi dziennikarz Artur Młyoski, drużynie zwolenników przewodniczyd będzie dr Halina Dmochowska (UWr), a przeciwników dr Elżbieta Jezierska – Wiejak (UWr).

Do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli akcji „Ratuj Maluchy” oraz władze Wrocławia.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dokonanie zgłoszenia swojego udziału w debacie do 17 marca br. do godz. 12.00 poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronach:

www.fala.edu.pl
www.pedagogika.uni.wroc.plPowrót do Aktualności →