Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dzień Dziadków na Wyspie Słodowej. Piknik międzypokoleniowy w ramach Miesiąca Rodziny!

Opublikowano w 2 czerwca 2015 przez admin

Dzień Dziadków w czerwcu? Tylko podczas Miesiąca Rodziny! Rodzinne gry planszowe, warsztaty edukacyjne, zajęcia kreatywne i sportowe – zapraszamy na międzypokoleniowy piknik na Wyspie Słodowej. Spotykamy się już w najbliższą niedzielę w godz. 13.00-19.00. Wstęp wolny.

Gry planszowe to rozrywka dla całej rodziny. Podczas pikniku na Wyspie Słodowej stanie wypożyczalnia gier planszowych, a dziadkowie razem z wnukami będą mogli zagrać w ulubione lub nauczyć się zupełnie nowych gier.

Nie zabraknie też międzypokoleniowych atrakcji sportowych. Bez względu na wiek można będzie wziąć udział w zajęciach nordic walking, treningu jogi oraz skorzystać z animacji tanecznych. Z kolei w miasteczku sportowym na Wyspie Piaskowej pogramy w siatkówkę, ringo, bule, squasha oraz badmintona.

Na dzieci czekać będą zajęcia artystyczne, m.in. warsztaty z monotypii, zabawa masami plastycznymi, malowanie gipsowych figurek, warsztaty kulinarne i nauka gry na instrumentach. Umysły ścisłe zaprosimy na pomysłowe zajęcia z matematyki i robotyki oraz doświadczenia, podczas których zobaczymy np. wybuch wulkanu. Podobnie jak podczas wcześniejszych pikników będzie można także zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem, wyczarować na twarzy postać z ulubionej bajki czy poskakać na dmuchańcach. Uczestników zachęcamy także do skorzystania z wypełnionej żywą roślinnością przestrzeni ogrodów edukacyjnych, w której prowadzone będą kolejne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Skorzystamy tam również z piknikowego SPA – masażu, porad stylistów czy drobnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Atrakcjom piknikowym towarzyszyć będzie muzyka. Podczas pikniku w godz. 13.00-19.00 odbędzie się II Wrocławski Festiwal Chórów Osiedlowych pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Na scenie wystąpi 11 chórów osiedlowych działających przy wrocławskich radach osiedli oraz zaproszeni goście. Usłyszymy repertuar przygotowany zarówno z myślą o młodszych (m.in. piosenki Amy Winehouse i Christiny Aguilery w wykonaniu Katarzyny Fiały), jak i nieco starszych słuchaczach (utwory z rep. Leonarda Cohena, Dwa plus Jeden czy Kabaretu Starszych Panów).

Ponadto na Wyspie Słodowej będzie można skorzystać z konsultacji z zakresu psychogeriatrii
i zdrowego żywienia oraz bezpłatnie wyrobić Wrocławską Kartę Seniora, która umożliwia osobom w wieku 60+ korzystanie z darmowych lub zniżkowych wejść na wydarzenia kulturalne, zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz do wielu instytucji. Podczas pikniku dyżury poprowadzą także socjoterapeuta i psycholog dla osób starszych. Przez cały czas funkcjonować będzie także informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad, m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Miesiąc Rodziny to oprócz pikników rodzinnych również warsztaty i szkolenia dla rodzin
oraz zajęcia sportowe, odbywające się w klubach i centrach sportu należących do fitWRO. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wejść na stronę www.miesiacrodziny.pl i zapisać się na wybrane wydarzenie. Łącznie dla chętnych przygotowaliśmy blisko 1500 bezpłatnych miejsc.

Dodatkowo za udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny można zbierać punkty, by następnie wymienić je na na nagrody. Karta na punkty znajduje się w harmonogramie Miesiąca Rodziny, który otrzymać można na piknikach oraz w siedzibach naszych partnerów.

Więcej informacji oraz formularz zapisów na miesiacrodziny.pl, a także  na profilu wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1609594572620930/

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.Powrót do Aktualności →