Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Opublikowano w 20 czerwca 2018 przez admin

W niedzielę 24 czerwca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na ostatni w tym roku piknik Miesiąca Rodziny. Świętujemy, obchodzimy i w ten dzień szczególnie mocno myślimy o naszych ojcach, bo to ojcowie w najbliższą niedzielę wychodzą z rodzinnego cienia. Piknik rodzinny z okazji Dnia Ojca od 13.00 do 18.00 na Wyspie Słodowej!

Na pikniku po raz kolejny można spotkać się z tancerzami Egurrola Dance Studio, a na scenie odbędą się pokazy i animacje taneczne zespołów. Planeta Robotów przygotowała cieszące się dużą popularnością prezentacje robotów. RightWay zapozna z prawidłową techniką nordic walking, Hasta La Vista zaprasza na ściankę do squasha, a park trampolin GOJump poprowadzi warsztaty parkour. Purotango połączy pokolenia i zachęci do spróbowania swoich sił w lekcji tanga. Komsa zaprasza do fotobudki, w której można zrobić rodzinne zdjęcie (w planach jest także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!). Wspólnoty chrześcijańskie w ramach wydarzenia Ochrzczeni Ogniem przygotowały warsztaty rzemiosła i robienia bransoletek z koralików, oprócz tego zapraszają na gry i zabawy dla ojców z synami (m.in. rozkładanie obozu i krzesanie ognia) oraz na warsztaty muzyczne, które poprowadzi Orkiestra Dęta Szkoły Salezjańskiej. Oprócz tego zapraszamy na porady zdrowotne, profilaktyczne i medyczno-rehabilitacyjne dla każdego (Lux Med, Synexus, Fitness Academy i Wratislavia Medica). W programie pikniku jest też nauka tańca belgijskiego, przedstawienie “Królestwo Dwóch Tronów” (interaktywna opowieść z zabawami) oraz koncert orkiestry dętej z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

Na stoiskach znajdziemy kolorowanki dla dzieci, gry planszowe i wielkoformatowe, ponadto zrobimy przypinki i pomalujemy twarze. Na dzieciaki czeka także strefa dmuchańców (pojawi się po raz kolejny uwielbiany przez dzieciaki dmuchany połykacz-orka), a w razie mniejszego lub większego głodu zapraszamy do strefy foodtrucków.

Około godziny 17.00 na scenie na Wyspie Słodowej pojawi się folkowa grupa muzyczna Chudoba. Sami o sobie mówią, że są “przyjaciółmi wędrującymi własnymi muzycznymi ścieżkami, pełnymi radości grania i niczym nieograniczonej twórczej ekspresji”. Nie chcą dokładnie odwzorowywać muzyki ludowej, ale stawiają przede wszystkim na energię swoich interpretacji. Dobra muzyczna energia gwarantowana!

Po godzinie 18.00 zapraszamy do pozostania na Wyspie – wspólnoty chrześcijańskie w ramach wydarzenia Ochrzczeni Ogniem przygotowały dodatkowe atrakcje, między innymi koncert zespołów 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach i Wyrwani z Niewoli. Po 22.00 taniec z ogniem i letnie kino plenerowe.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Ojca to ostatnie w tym roku spotkanie organizowane na Wyspie Słodowej w ramach obchodów Miesiąca Rodziny. Nasi partnerzy przygotowali ponad 250 wydarzeń skierowanych do wrocławskich rodzin, a wydarzenia te w większości są bezpłatne. Ich pełną listę można znaleźć w przygotowanych kalendarzach (dostępnych m.in. podczas pikników na Wyspie Słodowej, we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w Parkach ESK Emocje-Sport-Kultura oraz u naszych partnerów) oraz na stronie internetowej:

wcrs.wroclaw.pl i na Facebooku: fb.com/RozwojSpoleczny

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny.

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

 Powrót do Aktualności →