Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ekoulotki – do pobrania i wydruku

Opublikowano w 25 stycznia 2017 przez admin

Udostępniamy trzy ekoulotki opracowane w ramach projektu „Mój zielony DOM”, które z powodzeniem mogą posłużyć do edukacji ekologicznej najmłodszych. (Szczególnie polecamy uczniom szkół podstawowych!)

Ekoulotki powstały na podstawie nagrodzonych prac dzieci w ramach trzech Otwartych Międzyszkolnych Konkursów Artystyczno-Ekologicznych. Flora, fauna oraz słońce, wiatr i woda – jako odnawialne źródła energii były główną inspiracją dla dzieci biorących udział ww. konkursach.

Ekoulotki są formatu A5 (wielkość zeszytu), mają zaledwie kilka stron, ale bogatych w zagadki, rymowanki, łamigłówki, rebusy i kolorowanki, które – mamy nadzieję – wzbudzą refleksję i głębokie zrozumienie tego, że jesteśmy częścią przyrody, że jest ona piękna i wyjątkowa w swej różnorodności i – jak głosi hasło jednej z nagrodzonych prac – „jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę, chroniąc przyrodę chronimy siebie”.

Ekoulotki w wersji do druku cyfrowego na A3 dostępne są za darmo, ale w ramach usługi Pay with a Post/ Pay with a Tweet. Oznacza to, że informacja o pobraniu ekoulotek pojawi się automatycznie na koncie osoby pobierającej pliki na Twitterze, na Facebooku, Google+ lub na LinkedIn.

Ekoulotki można pobrać ze strony internetowej projektu „Mój zielony DOM”:

http://www.mojzielonydom.cku.wroc.pl/aktualnosci.php?lang=pl#docu87

Zachęcamy również, by dowiedzieć się więcej o projekcie na: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz na: www.facebook.com/MojZielonyDOM

Projekt „Mój zielony DOM” realizowany jest w okresie 01.06.2014 - 30.04.2017 r. Współfinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 - 2014 oraz środków własnych Gminy Wrocław.

Realizatorem projektu jest Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu z ramienia Departamentu Edukacji Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →