Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

EUROPA BEZ GRANIC – STREFA SCHENGEN

Opublikowano w 17 maja 2013 przez admin

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Wrocław zaprasza na konferencję.

Data: 11.06.2013r.
Godzina: 13.00-16.00
Miejsce: Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego ul. Koszarowa 3
Organizatorzy: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Wrocław

Opis spotkania:

Konferencja ma charakter debaty. Składa się z dwóch panelów dyskusyjnych. Podczas pierwszego panelu debatują przedstawiciele: służb granicznych, organizacji pozarządowych, oraz świata nauki na tematy związane z korzyściami i zagrożeniami płynącymi z otwartych granic. Publiczność otrzyma możliwość zadawania pytań ekspertom, dodatkowo do dnia 4 czerwca będzie można przysyłać drogą elektroniczną pytania do ekspertów, które zostaną odczytane podczas pierwszego panelu.

W drugim panelu odbędzie się debata oksfordzka z udziałem studentów. Zostaną oni podzieleni na dwie drużyny „za” i „przeciw” strefie Schengen. Drugi panel będzie ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczestników jak i dla publiczności, ponieważ studenci poznają szczegółowy temat dyskusji w trakcie konferencji. Po zakończeniu drugiego panelu odbędzie się głosowanie publiczności, w którym zostanie wyłoniona i nagrodzona drużyna zwycięska.

Podczas konferencji również odbędzie się rozdanie nagród z konkursu: „Projekt za tablet”

Zgłoszenie należy przesłać na mail: europedirect-wroclaw@europedirect-wroclaw.pl w tytule podając „Europa bez granic-Strefa Schengen, a w treści imię i nazwisko osoby uczestniczącej w konferencji.

Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie pod numerem: 717-237-351, przez GG: 46076235 lub osobiście w Punkcie.

 Powrót do Aktualności →