Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ferie w EkoCentrum

Opublikowano w 21 stycznia 2019 przez admin

Zapraszamy dzieci i młodzież (w wieku od 8 do 20 lat) na dwutygodniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne w czasie ferii zimowych. Warsztaty zakończymy finałowym pokazem otwartym dla publiczności.

Kiedy?
Warsztaty od poniedziałku – 28.01.2019, do piątku – 08.02.2019,
w godzinach 10:00-15:00
Pokaz finałowy w piątek, 08.02.2019, o godz. 18:00.

Gdzie i za ile?
Warsztaty odbędą się w EkoCentrum, Świętego Wincentego 25AC
Udział w warsztatach jest darmowy. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

 
Dlaczego warto?
Warsztaty mają za zadanie zachęcić uczestników do uważnej obserwacji otaczającego ich świata, koncentrując się szczególnie na kwestiach dotyczących wody. Celem warsztatów będzie nauczenie uczestników bycia świadomym zjawisk, sytuacji, problemów najbliższego otoczenia: miasta i społeczeństwa, w którym żyją, jak i problemów oraz zagadnień globalnych.
Warsztaty będą współtworzone przez międzynarodową grupę wolontariuszy EVS (z Albanii, Francji, Gruzji, Turcji i Ukrainy) oraz Roxanę Mehrafzoun z Iranu, mającą wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Dla młodych uczestników będzie to wyjątkowa okazja do współtworzenia międzynarodowego projektu.
Warsztaty stwarzają sytuację, w której uczenie staje się naturalną potrzebą, a nie czymś, co trzeba robić pod przymusem. Aktywności skupiać się będą nie tylko na edukacyjno-ekologicznym aspekcie, ale również na rozwoju kreatywności i inspiracji sztuką. Warsztaty będą wykorzystywały techniki teatralne, muzyczne, plastyczne, multimedialne i taneczne, które umożliwią uczestnikom zrozumienie tematu poprzez doświadczenie. Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki pracy nad ciałem i głosem. Dowiedzą się jak pokonać stres i nieśmiałość, jak prezentować się w przestrzeni publicznej oraz nauczą się przekazywać emocje poprzez swoje ciało. W warsztatach może wziąć udział każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenie, wystarczy tylko odwaga do uruchomienia swojej wyobraźni oraz gotowość na nowe doświadczenie.
Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Jak dołączyć?
Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy z Agatą Mazurkiewicz: a.mazurkiewicz@fer.org.plPowrót do Aktualności →