Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Fundacja Bente Kahan zaprasza

Opublikowano w 3 lipca 2013 przez admin

Kurs mistrzowski z Helmutem Eiselem we Wrocławiu KLEZMER FAR ALE: Improwizacje inspirowane pracą Edwarda Griega i Fryderyka Chopina

Czerpiąc ze światowej tradycji klezmerskiej, Helmut używa klarnetu z taką swobodą, jakby posługiwał się ludzkim głosem.

W 1989 roku rozpoczął współpracę ze światowej sławy klarnecistą Giora Feidmanem, przygotowując wspólnie z nim warsztaty, nagrania, czy koncerty.

Przez lata, Helmut wypracował swoje własne metody improwizacji, z którymi zostaną zapoznani uczestnicy tych wyjątkowych warsztatów.

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział jest bezpłatny.

Więcej informacji pod adresem:
info@fbk.org.pl

Plan warsztatów:

19 – 25 sierpnia 2013, Wrocław – kurs mistrzowski z Helmutem Eiselem, dla wszystkich instrumentów.

25 sierpnia – Helmut Eisel, wraz z uczestnikami warsztatów wystąpi ze wspólnym koncertem w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem.

Dodatkowe informacje:

Organizatorzy zapewniają uczestnikom bezpłatny nocleg, śniadanie oraz obiadokolację. Propozycja skierowana jest do studentów Akademii Muzycznych oraz profesjonalnych muzyków, niezależnie od instrumentu, w jakim się specjalizują. Liczba uczestników nie może przekroczyć 15 osób.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową pod adres: info@fbk.org.pl

Kurs mistrzowski jest częścią programu “Jidisz far ale”, czyli „Jidysz dla wszystkich: Promowanie wiedzy o kulturze i języku jidysz w Polsce i w Norwegii”, organizowanego przez Fundację Bente Kahan we współpracy z norweskimi partnerami: Muzeum Żydowskim w Oslo, HL Senteret, Festiwalem Kultury Żydowskiej w Trondheim i Aarflot Productions.

Kontakt do organizatora:
tel: 71 782 81 23, info@fbk.org.plPowrót do Aktualności →