Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

FUNDACJA „POTRAFIĘ POMÓC” RUSZA Z BEZPŁATNYMI PAKIETAMI REHABILITACYJNYMI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI Z PIĘTNASTU POWIATÓW DOLNEGO ŚLĄSKA. TO SZANSA NA WIĘKSZĄ SAMODZIELNOŚĆ!

Opublikowano w 20 października 2021 przez admin

Integracja sensoryczna, logopedia, optometria – czyli terapia widzenia – czy zajęcia w Sali Doświadczania Świata. To tylko kilka z kilkunastu terapii, z jakich korzystać będą mogli mieszkańcy Dolnego Śląska w ramach bezpłatnych pakietów rehabilitacyjnych. Zajęcia zostaną dobrane indywidualnie do potrzeb konkretnego uczestnika. Będą trwały od tygodnia do dwóch, od poniedziałku do piątku, w blokach: od rana do godzin popołudniowych.

Dla uczestników terapii – osób z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności – to szansa na intensywną rehabilitację, ale też pomoc psychologiczną czy prawną. Zajęcia odbywać się będą w otwartym niedawno przez Fundację we Wrocławiu Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego.

Sesje terapeutyczne organizowane będą w ramach współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych projektu „Interdyscyplinarna pomoc dla samodzielności”. Mogą w nich uczestniczyć osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności/stopniu niepełnosprawności z powiatów: jaworskiego, legnickiego, Legnicy, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i Wrocławia. Rekrutacja prowadzona będzie aż do wyczerpania miejsc. Wszystkie informacje i dokumenty rekrutacyjne znaleźć można na stronie Fundacji:Powrót do Aktualności →