Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Fundacja Promyk Słońca poszukuje wolontariuszy

Opublikowano w 26 września 2016 przez admin

Promyk Słońca to Fundacja dla dzieci z niepełnosprawnością i ich rodzin. Oferujemy kompleksową pomoc medyczną , terapeutyczną, psychologiczną, pedagogiczną, prowadzoną przez aktywną, dobrze przygotowaną kadrę, doskonalącą się i wzbogacającą warsztat pracy.

Nasi wolontariusze tworzą od 2012 roku prężnie rozwijające się Centrum Wolontariatu „Promyk Słońca”, w którym zależy nam by byli tak bardzo dla nas jak i my dla nich. Liczymy więc na ich pomoc dla dzieci i rodziców, ale też chcemy by rozwijali się poprzez nasze warsztaty, szkolenia, by zdobywali nowe inspiracje poprzez spotkania motywacyjne, by dzielili się swoimi uwagami, by znajdowali oparcie w pomocy terapeutycznej, którą oferujemy dla tych, którzy „zastygli” lub „nie przełamali się” jeszcze w swoim wolontariacie. Chcemy też by wolontariat był indywidualny dla każdego i jako że oferujemy przeróżne formy wolontariatu, to chcemy by wolontariusz znalazł się w odpowiednim miejscu, na odpowiednim etapie i by z biegiem czasu postępował do kolejnych form wolontariatu które oferują jej/mu rozwój i nowe wyzwania. Przyjdzie, spróbujcie i poznajcie nasze dzieciaki – nie ma nic do stracenia a jest dużo do zyskania!
Nasze główne formy wolontariatu to:
– rodzinny – wolontariusze odwiedzają dziecko z niepełnosprawnością w domu
– przedszkolny/szkolny – wolontariusz asystuje podczas zajęć w przedszkolu/szkole
– okazjonalny – wolontariusz bierze udział w akcjach organizowanych przez „Promyk”
– specjalistyczny – wolontariat ze specjalistami na zajęciach grupowych z dziećmi
Przyjdzie, spróbujcie i poznajcie nasze dzieciaki – nie ma nic do stracenia a jest dużo do zyskania!
Centrum Wolontariatu Fundacji „Promyk Słońca”, ul. Swobodna 8a, 50-088 Wrocław, Tel. 665 414 669, email: Centrum.wolontariatu@promykslonca.pl, Facebook: https://www.facebook.com/WolontariatFundacjiPromykSlonca


Powrót do Aktualności →