Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

GDS ds zwierząt – zaproszenie na XX spotkanie

Opublikowano w 13 maja 2018 przez admin

Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście

Organizatorzy GDS zapraszają wszystkie wrocławskie organizacje, podmioty publiczne i prywatne, oraz grupy środowiskowe, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 28 maja 2018, w godz. 13:00 – 15:00  
Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, sala warsztatowa

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.
Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.

Główne tematy spotkania:

  • Przekazanie uczestnikom broszur opracowanych na spotkaniach GDS w poprzednich miesiącach
  • Przygotowanie materiałów do  edukacji społecznej w zakresie hodowli, opieki i pielęgnacji kotów żyjących w mieście. (praca warsztatowa)

 

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres:

dominik.golema@um.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy:

Urząd Miejski Wrocławia / Departament Spraw Społecznych / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego – Dominik Golema
Grupy Dialogu Społecznego (GDS):  Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO –  pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we WrocławiuPowrót do Aktualności →