Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem

Opublikowano w 25 czerwca 2014 przez admin

Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem, czyli walka z zaburzeniami odżywiania na Polach Marsowych we Wrocławiu.

Dlaczego niektórzy potrafią odchudzać się z głową a inni popadają w obsesję? Dlaczego ktoś, ważąc niecałe 30 kilo, zjada dziennie 100 kalorii albo spożywa 100 razy tyle, po czym wszystko zwraca?

Czy wiesz, że 10% dziewcząt oraz kobiet i około 6% chłopców tudzież mężczyzn zmaga się z chorobami takimi jak anoreksja czy bulimia? Czy wiesz, że śmiertelność anoreksji bez leczenia wynosi około 20%?

Powyższe pytania dotyczą zaburzeń odżywiania, które w dzisiejszym społeczeństwie są okryte kurtyną tabu. Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw, której celem jest ochrona zdrowia poprzez organizację życia kulturalnego, chce w tym roku zmienić postrzeganie tychże chorób. Swój cel zamierza osiągnąć poprzez stworzenie wydarzenia społeczno – kulturalnego o nazwie Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem. Event odbędzie się 23. Sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu, a wstęp będzie wolny.

Fundacja pragnie przybliżyć prawdziwy obraz głodu, ukazać jak wielopłaszczyznowe i skomplikowane są zaburzenia odżywiania, gdzie jedzenie wcale nie jest istota choroby a jedynie objawem. W Polsce nie odbyła się dotychczas żadna kampania społeczna nt. zaburzeń odżywiania, nikt nigdy nie dotknął tego problemu. Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem będzie pierwszą aktywną akcją poruszającą to trudne zagadnienie.

Fundacja przewiduje kilkanaście projektów kulturalnych ukazujących, na czym polegają i jak wyglądają choroby takie jak anoreksja czy bulimia, m.in pierwsza w kraju wystaw ukazująca sylwetki kobiet, które po wielu latach choroby dziś mogą powiedzieć „wygrałam”. Do tego dochodzi też panel dyskusyjny z udziałem psychologa, a także osób, które na własnej skórze doświadczały zaburzeń. Na Polach Marsowych będą miały miejsce też wykłady psychologów, dietetyka, instruktora jogi, oraz warsztaty budujące samoświadomość ciała i własnego ja.

Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem odbędzie się 23. sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu, wstęp bezpłatny w godzinach 11:00 – 16:30.Powrót do Aktualności →