Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Grupa Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście

Opublikowano w 24 sierpnia 2018 przez admin

Urząd Miejski Wrocławia / Departament Spraw Społecznych / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego – Dominik Golema, serdecznie zaprasza na dwudzieste drugie spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście.

Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, w godz. 13:00 – 15:00  
Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65,
 sala konferencyjna

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.
Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.

Główne tematy spotkania:
·         spotkanie  poświęcimy przygotowaniu warsztatu szkoleniowego dla opiekunów kotów wolnożyjących w mieście. 

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: 
dominik.golema@um.wroc.plPowrót do Aktualności →