Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

II Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Opublikowano w 2 czerwca 2018 przez admin

Zbliża się Święto Wrocławia, zapraszamy zatem ponownie na cyrkowe szaleństwo na Psim Polu! Druga edycja Cyrkowego Festiwalu Podwórkowego CYRKOPOLE odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2018 roku. Ulice i podwórka zamienią się w sceny dla cyrkowo-teatralnych pokazów.

Program festiwalu to nie tylko spektakle, popisy uliczne, koncerty, fire show, ale też zajęcia animacyjne dla dzieci oraz warsztaty technik cyrkowych dla profesjonalistów. Kolektyw Kejos zaprezentuje swój spektakl Miasto, którego nie było, łączący techniki takie jak: akrobatyka, akrobatyka powietrzna, żonglerka i taniec współczesny. Emiliano Alessi zadziwi widzów umiejętnościami żonglerskimi, a Argentyńczyk Goma wciągnie do swoich komediowych improwizacji. Gdy tylko zapadnie półmrok, zawieszony na podniebnej świetlnej instalacji hiszpański duet Cia. Estampades opowie historię dwóch tkaczek, Mantikora natomiast zabierze nas w świat tańczącego ognia.

Po dniu pełnym wrażeń będzie można wypocząć w Miasteczku Cyrkowym przy muzyce na żywo. W atmosferę letniego wieczoru przeniosą nas bębniarze z zespołu Foliba oraz etniczne brzmienia ShataQS i Macieja Czemplika. Na zielonych terenach przy CBK FAMA zrelaksujemy się na leżakach, sącząc zimne napoje i przegryzając przekąski, które, wraz z dobrą zabawą, zapewni Bar Żongler. Dla najwytrwalszych – sobotnia potańcówka z ukraińskim zespołem Bałamuty! W niedzielę czeka nas cyrkowo-teatralna gratka – hiszpański duet z Cia. El Cruce w spektaklu Punto y Coma. Dla artystów, chcących doskonalić swoje umiejętności pracy nad ciałem, przygotowaliśmy mistrzowskie warsztaty, które poprowadzi Emiliano Alessi.

Wszystkie wydarzenia plenerowe Festiwalu są bezpłatne. Na spektakle sceniczne wstęp na podstawie biletów.

Organizatorem jest Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, więcej informacji na stronie www.fama.wroc.pl



Powrót do Aktualności →