Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

II edycja Biegu Erasmusa+ na PGE Narodowym

Opublikowano w 4 września 2018 przez admin

Już 29 września 2018 roku odbędzie się II edycja Biegu Erasmusa+ na PGE Narodowym! Będzie to pierwszy bieg w całości rozgrywany na płycie stadionu. W tym roku bieg będzie częścią Europejskiej Nocy Sportu #BeActiveNight. Organizatorami całego wydarzenia są:  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 25 lat działalności i z tej okazji uczestnicy pokonają na płycie stadionu 25 okrążeń. Do biegowego pojedynku stanie blisko 700 osób, biegnąc w 4-osobowych sztafetach, w trzech seriach. 25 okrążeń na płycie stadionu daje łączny dystans około 8,5 km. Drużyny same decydują, ile okrążeń i w jakiej kolejności pokona każdy uczestnik. Pierwsza z serii ruszy o godz. 17.00.

Czy da się jednocześnie poczuć ducha rywalizacji i ducha współpracy? Na Biegu Erasmusa+ – jak najbardziej tak! Rywalizacja sztafet to niezapomniane emocje i wzajemny doping. Bieg będzie miał po raz kolejny charakter międzynarodowy: na starcie staną drużyny z zagranicy, a w organizacji i zabezpieczeniu imprezy pomagać będą wolontariusze z wielu krajów.

Do walki zagrzewać będą bębny w rytmie samby batucady. Przed I serią Biegu Erasmusa+ odbędą się biegi dziecięce, w różnych kategoriach wiekowych. Przez cały dzień będzie można skorzystać z zajęć dla najmłodszych, gier edukacyjnych, stanowiska informacyjnego programu Erasmus+, zostawić pociechę w strefie malucha, wziąć udział w maratonie zumby. Sportowe zajęcia prowadzić będą znani sportowcy, m.in. Marta Domachowska, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Andrzej Wrona, Artur Siódmiak.

W pakiecie startowym znajdą się m.in. bardzo dobrej jakości i dopasowane do siebie kolorystycznie: techniczna koszulka, rękawki biegowe i termoaktywna opaska oraz kupon na posiłek regeneracyjny. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a zdobywcy miejsc I-III OPEN i w dwóch dodatkowych kategoriach – nagrody rzeczowe i puchary.

Do zobaczenia 29 września na PGE Narodowy!

Kontakt

Sprawy organizacyjne i wolontariat: Łukasz Smogorowski
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail: 
tel. 22 46 31 455

Kwestie formalne i promocyjne: Bartosz Baran
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail: bartosz.baran@frse.org.pl
tel. 22 46 31 361Powrót do Aktualności →