Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

JARMARK DOMINIKAŃSKI – dobra zabawa na szczytny cel!

Opublikowano w 11 czerwca 2015 przez admin

W niedzielę 21 czerwca od 9:30 do 23:30 zapraszamy do udziału w XXVII Jarmarku Dominikańskim bł. Czesława. To impreza charytatywna, podczas której nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych, a zebrane datki przeznaczone zostaną na wyposażenie kliniki dla ciężko chorych dzieci.

Stoiska z rękodziełem, prawdziwa włoska restauracja, antykwariat i lumpeks, warsztaty dla dzieci, całodzienna loteria z nagrodami – to tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Wszystkim towarzyszyć będą dźwięki muzyki na żywo – z dwóch scen popłyną dźwięki od muzyki klasycznej przez country po rock. Każdy na Jarmarku znajdzie coś dla siebie.

W tym roku, swoim patronatem honorowym Jarmark objął m.in. ambasador Włoch w Polsce – dlatego też na każdym kroku uczestnicy imprezy będą widzieć nawiązania do pięknej Italii. O godz. 14:00 z klasztoru wyruszy pochód wenecki – poprowadzą go organizatorzy: dominikanin o. Norbert Oczkowski i dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks. W korowodzie pójdą szczudlarze, mażoretki, seniorki w sukniach z dawnych epok, strażnicy miejskich na koniach, do włączenia się w ten radosny pochód zaproszeni są wszyscy wrocławianie i turyści.

Od godz. 11:00 do 15:00 będzie też można podzielić się najcenniejszym darem – własną krwią. Przed bramą zaparkuje samochód Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym miła obsługa zaopiekuje się każdym krwiodawcą, niezależnie od tego, czy już kiedyś krew oddawał, czy też zdecydował się po raz pierwszy.

Każdy z wystawców jarmarku podzieli się wypracowanymi tego dnia zyskami. Przez cały dzień w różnych miejscach wolontariusze będą zbierać datki do puszek. Wszystkie zebrane podczas Jarmarku pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie kliniki „Przylądek Nadziei” budowanej przez fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Jarmark odbędzie się 21 czerwca w godz. 9:30-23:30 na terenie klasztoru Dominikanów przy pl. Dominikańskim 2.

Organizatorami imprezy są klasztor Dominikanów oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.Powrót do Aktualności →