Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kampania „Odważni Wygrywają” na 31. Wrocław Maratonie

Opublikowano w 11 września 2013 przez admin

Fundacja Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji  zaprasza  mężczyzn w wieku 16-35 lat do punktu informacyjnego zlokalizowanego na pergoli Stadionu Olimpijskiego. W niedzielę, 15 września, w godz. 9-13.00, bezpłatnych konsultacji udzielać w nim będą: lekarz urolog, psychoonkolog, fizjoterapeuta.

Kampania, „Odważni Wygrywają”, realizowana jest na terenie Dolnego Śląska przez Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji. Chcemy zachęcić w niej młodych mężczyzn w wieku 16-35 lat do samobadania oraz konsultacji urologicznych pod kątem  raka jądra. Jest to nowotwór najczęściej występujący u młodych mężczyzn.Wykryty odpowiednio wcześnie daje blisko 90% prawdopodobieństwo wyleczenia!

W naszym punkcie informacyjnym dowiedzieć się będzie można jak wygląda samobadanie, do kogo należy się zgłosić w przypadku wykrycia niepokojących objawów, jakie badania laboratoryjne należy wykonać, jak poradzić sobie z lekiem i wstydem związanym z chorobą. Zainteresowanym rozdamy  bezpłatne talony na badania USG jąder!

Pamiętajmy:
„Czasem o wszystkim decydują minuty – nie wstydź się być mężczyzną”.

Informacje o kampanii znajdziecie na: www.odwazni.comPowrót do Aktualności →