Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Klimat? Czarno to widzę! Happening dla klimatu we Wrocławiu

Opublikowano w 28 listopada 2018 przez admin

Na początku grudnia w Katowicach zaczyna się COP, czyli ważny moment, kiedy w Polsce będą się toczyły poważne rozmowy o klimacie. To najważniejszy COP od czasu podpisania porozumienia w Paryżu. 
We Wrocławiu Greenpeace Wrocławska Grupa LokalnaAkcja Demokracja i Akcja Klimat organizują Happening dla klimatu. Przyjdźcie! Chcemy pokazać, że troska o klimat to wspólna sprawa.
Niech się dzieje, nie tylko w Katowicach! 

Jeśli nie zaczniemy działać już dziś, za 12 lat, w 2030 roku czeka nas katastrofa klimatyczna.
W grudniu do Katowic zjadą decydenci z całego świata, by wziąć udział w Szczycie Klimatycznym ONZ COP24. Jego gospodarzem będzie Polska – kraj uzależniony od węgla, którego liderzy od lat robią bardzo niewiele, aby przestawić krajową energetykę na przyjazne środowisku odnawialne źródła energii.

Myśląc „Klimat” ciężko nie być czarnowidzem. Brak dostępu do wody, klęski głodu, ekstremalne zjawiska pogodowe takie jak susze, powodzie i huragany, wyginięcia kolejnych gatunków roślin i zwierząt… skutki globalnego ocieplenia już dziś dotykają Polskę, a z każdym rokiem będzie gorzej.

A przecież może być inaczej. Zazieleńmy nasze myślenie o klimacie. Spotkajmy się w centrum Wrocławia, aby głośno domagać się konkretnych działań, myśląc o tym, jaki świat zostawimy kolejnym pokoleniom.. Pokażmy, że jest nadzieja na ratunek, jeśli teraz rządzący podejmą decyzje ograniczające zużycie węgla. Niech Szczyt Klimatyczny nie będzie tylko miejscem, gdzie spotykają się eksperci i politycy, ale również okazją do zabrania głosu przez ludzi w całej Polsce. Razem pokażmy nasze troski i obawy, ale także gotowość do zmiany.

2 grudnia zorganizujemy duży happening. Niech wybrzmi na nim głos, płynący z całej Polski!

Przyjdź o 12:00 na róg ul. Świdnickiej i H. Modrzejewskiej. Weź ze sobą dobry humor i determinację do działania. Nasi wolontariusze będą mieli dla ciebie transparenty w kształcie chmurek, z jednej strony w kolorze czarnym, z drugiej – w zielonym. W kulminacyjnym momencie obrócimy je i pokażemy, że może być inaczej, a klimatyczna apokalipsa będzie mogła zostać zatrzymana!

Link do wydarzenia tutaj: https://web.facebook.com/events/208871103346776/Powrót do Aktualności →