Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kochasz Wrocław i wybierasz rower? Zostań Rowerową Twarzą Miasta!

Opublikowano w 25 sierpnia 2015 przez admin

Ostatni tydzień sierpnia to nieuchronny koniec wakacji, ale i start konkursu na Rowerową Twarz Miasta. W akcji poszukiwana jest piątka wrocławian, którzy podzielą się swoją radością z jazdy, zachęcając innych do przesiadki na rower.

Konkurs prowadzą Stowarzyszenie Akcja Miasto wraz z portalem Wrocław.pl, a zgłoszenia można przesyłać do 11 września 2015. Na zwycięzców czekają nagrody, w tym profesjonalna sesja fotograficzna oraz upominki.

Konkurs odbywa się w ramach kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower i jest ściśle związany z jej założeniami. – Tworząc kampanię chcieliśmy użyć wizerunków autentycznych wrocławian, dla których rower to świadomy wybór i element ich stylu – tłumaczy Ewa Bałazińska ze Stowarzyszenia Akcja Miasto. Dlatego też twarzami wiosennej kampanii zostały osoby związane z wrocławskim środowiskiem rowerowym – Festiwalem Filmów Bike Days, sekcją rowerową portalu Wroclaw.pl, organizacjami rowerowymi oraz magazynem kolarskim Szosa. Wizerunki modeli zostały opatrzone ich krótkimi wypowiedziami, dlaczego rower to najlepszy środek transportu we Wrocławiu.

Przed jesienną odsłoną kampanii organizatorzy liczą na wyłonienie piątki wrocławian, którzy również zechcą podzielić się swoją rowerową pasją. – Doskonale wiemy, że we Wrocławiu nie brakuje stylowych rowerzystów i właśnie takich osób szukamy! – mówi Ewa Bałazińska.

Aby wziąć udział należy przesłać swoje zdjęcia z rowerem w ulubionym miejscu we Wrocławiu, dodając do tego krótkie (do 160 znaków) uzasadnienie dlaczego rower we Wrocławiu to najlepszy wybór. Szczegóły, pełen regulamin oraz formularz  zgłoszeniowy są dostępne pod adresem: http://www.wroclaw.pl/kocham-wroclaw-wybieram-rower-poszukiwana-twarz-kampanii-reklamowej . – Podkreślamy jednocześnie, że nie jest to konkurs piękności ani pokaz mody – zależy nam na wyłonieniu przykuwających uwagę osobowości, które będą jasno świadczyć o tym, że rower to jest to! – dodaje Bałazińska.

Każdy z piątki zwycięzców weźmie udział w profesjonalnej sesji, z której wybrane 2-3 ujęcia wejdą w skład projektów wizualnych kampanii (w Internecie, nośnikach reklamy outdoorowej czy ramkach w pojazdach MPK). Modele otrzymają swoje zdjęcia wydrukowane i oprawione na pamiątkę wraz ze zbiorem projektów z użyciem swojego wizerunku oraz liczne upominki.

Kampania Kocham Wrocław, wybieram rower ma na celu promocję poruszania się jednośladem w codziennych podróżach. Jej organizatorzy – członkowie Stowarzyszenia Akcja Miasto – starają się pokazać rower jako wygodny i stylowy środek transportu, jednocześnie przełamując pewne stereotypy z nim związane. Jednak oprócz działań wizerunkowych najważniejszym aspektem akcji jest przede wszystkim edukacja. Więcej na wybieramrower.org oraz na profilu KWWR na Facebooku: WybieramRowerWro

Kampania Kocham Wrocław, wybieram rower jest finansowana ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →