Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Koncepcja Infopunktu Biznesowego dla Centrum Staromiejskiego

Opublikowano w 11 października 2018 przez admin

Miasto Wrocław, Biuro Rozwoju Gospodarczego, zaprasza przedstawicieli NGO do zapoznania się z koncepcją Infopunktu Biznesowego dla Centrum Staromiejskiego. Utworzenie takiego Infopunktu będzie zadaniem konkursu na dotację. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 24 października 2018 roku (środa) w Urzędzie Miejskim Wrocławia, ul. Zapolskiej 4, pok. 156, o godz. 12.00Naszym celem jest doprecyzowanie idei funkcjonowania tego miejsca i przedyskutowanie zakładanych kierunków działania Infopunktu Biznesowego dla Centrum Staromiejskiego, wymiana poglądów o potencjale ulicy Piłsudskiego i okolic, możliwościach pracy i współpracy oraz wspierania takiego miejsca. 

Od dwóch lat Miasto przeprowadza różne działania mające na celu „ożywienie” ulicy Marszałka J. Piłsudskiego. Poza inwestycjami w infrastrukturę, realizowane są również działania „miękkie”, służące nawiązaniu i intensyfikacji relacji z mieszkańcami oraz innymi użytkownikami ulicy. Biuro Rozwoju Gospodarczego w ramach projektu „Boostinno” realizowanego ze środków programu URBACT zajęło się tą przestrzenią w celu  poszukiwania miejsc innowacji społecznych we Wrocławiu, a z grantu projektu „Akcja Inkubacja” sfinansowało możliwość przetestowania takiej innowacji. W tym celu wspólnie ze studentami wrocławskich uczelni, mieszkańcami i ekspertami od handlu, stworzyliśmy wizję rozwoju ulicy w ramach projektu „Z WIRTUALU DO REALU. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych”. Powstały interesujące koncepcje, które pokazały, że nawet stosunkowo niewielkie zmiany mogą zrobić wielką różnicę. Jedną z rekomendacji płynących z powyższych projektów – w zasadzie najważniejszą – jest stworzenie miejsca animowania życia gospodarczego i społecznego (w rodzaju Infopunktu, jaki działa na Nadodrzu) nakierowanego przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości i kreowanie oferty ulicy atrakcyjnej dla mieszkańców i nie tylko.

Patrząc na pustostany i mały ruch pieszy – głównie na odcinku od pl. Legionów do skrzyżowania z ul. Świdnicką – można zastanawiać się, czy w ogóle jest to możliwe. We Wrocławiu, jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia – wyzwania nie przerażają, a motywują do działania. Najtrudniejszym odcinkiem całej arterii jest fragment od placu Legionów do ul. Bałuckiego. W ubiegłym roku miasto udostępniło do wynajmu lokal, do którego wprowadziła się znana projektantka mody, a w ślad za nią w okolicy zaczynają otwierać się inne koncepty – zarówno modowe, jak i ukierunkowane na konkretnych odbiorców. Niektóre tradycyjne lokale, działające tu od lat, przeszły lifting, jedni inspirują drugich – machina zmian ruszyła!
Jest jeszcze kilka pustostanów, ale mamy nadzieję, że szybko się zapełnią (w tym celu  Biuro Rozwoju Gospodarczego organizuje Giełdę Nieruchomości, aby wspomóc właścicieli lokali w znalezieniu najemców). 

Atrakcyjna oferta biznesowa jest niezbędna do podniesienia walorów ulicy. Najbardziej pożądane jest stworzenie miejsca nastawionego na rozwój przedsiębiorczości, przenikającej się z kulturą (tak bardzo obecną na tej ulicy), w którym odbywać się będą wydarzenia promujące lokalny biznes, gdzie można będzie spotkać interesujące osoby, poznać najnowsze trendy, docenić lokalne smaki i smaczki… Miejsca żywego, energetycznego i ciekawego. Aby tak się stało potrzebujemy ponadprzeciętnego  i niestandardowego animatora tej przestrzeni! 

Liczymy na Wasz udział, a zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 18 października 2018 na adres malgorzata.golak@um.wroc.pl , tel. 71 777 78 29.
Jeżeli znają Państwo organizacje, które będą chciały wziąć udział w spotkaniu – proszę również o przekazanie im tej wiadomości.

Więcej informacji: 
https://www.wroclaw.pl/rozmawia/utworzenie-infopunktu-na-ul-pilsudskiego-spotkanie-w-sprawie-oferty-dla-ngoPowrót do Aktualności →