Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Koncert Muzyki Wiedeńskiej – Dzień Matki – Kompleks Hali Stulecia

Opublikowano w 11 maja 2018 przez admin

Fundacja Teraz Życie serdecznie zapraszam  na koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Ślęka

Zaproszenie Gospodarza –  profesora Jana Miodkahttps://www.facebook.com/orkiestrawszechczasow/videos/1314849165325198/

Zaproszenie Pierwszego Skrzypka – Wiktora Kuźniecowahttps://www.facebook.com/orkiestrawszechczasow/videos/1319935994816515/

——————————————————-

BILETY online: https://www.ebilet.pl/klasyka/pozostale/dzien-matki/

Zamówienie biletów telefonicznie: 693 232 609

——————————————-

Wyjątkowy koncert Orkiestry Wszechczasów z okazji zbliżającego się Dnia Matki. W programie przeboje muzyki klasycznej, popularnej i operetkowej. Muzyczne propozycje zaspokoją oczekiwania zarówno melomanów, którzy usłyszą wirtuozowskie utwory skrzypcowe, jak i osób które chcą dobrze bawić się w towarzystwie  Wrocławskiej Orkiestry Festiwalowej im. Johanna Straussa! Koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Ślęka.

Na scenie pojawią się:

Jan Ślęk w roli Dyrygenta

Od 1956 współpracuje z Wrocławską Operą i Operetką. Jest założycielem i dyrygentem „Sinfoniety Wrocławskiej” przy Filharmonii Wrocławskiej oraz Kameralnej Orkiestry Akademickiej przy Uniwersytecie Wrocławskim. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym odbywającego się od 1993 r. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej od Josepha Lannera do Roberta Stolza we Wrocławiu. W roku 2009 otrzymał Austriacki Krzyż Honorowy Nauki i Sztuki I klasy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki i nauki.

Profesor Jan Miodek w roli Gospodarza

Polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Jako członek Rady Języka Polskiego jest współodpowiedzialny m.in. za wszystkie uchwały ortograficzne Rady. Jest twórcą i prezenterem programów telewizyjnych Ojczyzna polszczyzna i Słownik polsko@polski.

Wiktor Kuzniecow w roli Pierwszego Skrzypka

Zwycięzca Ogólnokrajowego Konkursu Skrzypcowego im. Lysienko, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genue. Związany z Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu ostatnich 10 lat wraz z zespołem dał około 400 koncertów, miedzy innym grając w Filharmonii Berlińskiej czy w Lajeszale w Hamburgu. Jest wiceprezesem Towarzystwa Koncertowego, organizator dwóch edycji Międzynarodowego Festiwalu „PAGANINI” oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Wirtuoz”.

Paulina Pfeiffer w roli Sopranistki

Solistka Królewskiej Opery w Sztokholmie. Występowała m.in. na ceremonii wręczenia Nagrody Nobla w Sztokholmie, Ystad Teater, Folkoperan, Bluebeard’s Castle w Bogocie, Théâtre du Châtelet, Pałacu Królewskim i Kungliga Operan w Sztokholmie. Otrzymała szereg stypendiów i nagród m.in. stypendium Fundacji Barbro Saléna, stypendium Birgit Nilsson, stypendium Bayreuth Szwedzkiego Towarzystwa Wagnerów, stypendium Confidencen  Fundacji Anders Wall, stypendium Muzyczne Alice Babs  Lion’s, stypendium Gillisa Bratta Konstnärsringen, stypendium Gålöstiftelsen, nagrodę Jenny Lind oraz Bernadotte Art Award .

Przemysław Borys w roli Tenora

Jest studentem V roku studiów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami. Uczestniczył w nagraniu Magnificatu M. J. Żebrowskiego oraz Mszy C- dur A. Ivacica. Laureat licznych wokalnych konkursów międzynarodowych, w tym konkursu im. „Giuseppe Martinelli – Aureliano Pertile” Montagnana oraz w Weronie. Brał udział w licznych kursach oraz w kursach mistrzowskich prowadzonych przez maestrę Teresę Żylis-Gara w Radziejowicach. Koncertował w Polsce i w Niemczech, wykonując partie operowe, operetkowe, kantatowe i oratoryjne.Powrót do Aktualności →