Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konferencja naukowa pt. „ Jakość życia osób niepełnosprawnych na początku XXI wieku ”

Opublikowano w 2 czerwca 2016 przez admin

Zapraszamy Państwa na Konferencję naukową  pt. „ Jakość życia osób niepełnosprawnych na początku XXI wieku ”, która odbędzie się w dniu 9-10.06.2016 r. na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas konferencji chcemy przybliżyć aspekt osoby niepełnosprawnej,  pokazać, iż osoba (nie)pełnosprawna może funkcjonować w społeczeństwie jako pełnowartościowy obywatel zarówno w życiu społecznym, zawodowym, rodzinnym.  Celem  konferencji jest propagowanie i  rozpowszechnianie  inicjatywy dotyczącej realizacji  projektu „Jakość życia osób niepełnosprawnych”, w ramach której Fundacja prowadzi badania  skierowane do osób niepełnosprawnych posiadających różne rodzaje dysfunkcji.

Założeniem organizatorów jest identyfikacja i prezentacja podstawowych problemów prawnych, medycznych, ekonomicznych i społecznych osób niepełnosprawnych oraz propozycja ich konkretnych rozwiązań. W trakcie konferencji przedstawione zostaną różne aspekty życia osób niepełnosprawnych w kontekście jego jakości. Wiele uwagi zostanie poświęcone problematyce wykluczenia i integracji niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

Szczegółowe informację/rejestracja uczestników:

http://qol.disabled.uni.wroc.pl/Powrót do Aktualności →