Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konferencja prasowa – Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu

Opublikowano w 25 czerwca 2019 przez admin

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu serdecznie zaprasza na konferencję prasową zapowiadającą kolejną, dwudziestą już, edycję festiwalu literackiego Miesiąc Spotkań Autorskich, który odbywa się równolegle w pięciu miastach: we Wrocławiu, Brnie, Ostrawie, Koszycach i Lwowie. W okresie od 1 lipca do 4 sierpnia 2019 r. w każdym z tych miejsc zostaną zorganizowane 62 spotkania z pisarzami i pisarkami pochodzącymi z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy (tzw. linia środkowoeuropejska), a także z autorami z kraju będącego gościem honorowym festiwalu – tym razem jest to Rumunia.

Konferencja odbędzie się 26 czerwca (środa), godz. 12.00, w Mediatece
(pl. Teatralny 5).


Udział w niej wezmą: Andrzej Ociepa – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Sabra Daici – dyrektorka Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie, Irek Grin – dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury, Olga Chrebor – koordynatorka Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu, Tomasz Grabiński – tłumacz literatury słowackiej, członek rady programowej festiwalu.

Organizatorzy opowiedzą o szczegółach dotyczących bogatego programu imprezy, a także o samym fenomenie Miesiąca Spotkań Autorskich, który swoim zasięgiem obejmuje niemal cały obszar Europy Środkowo-Wschodniej.

Materiały promocyjne (biogramy i zdjęcia autorów) wraz z informacją prasową znajdą Państwo na stronie internetowej festiwalu: http://www.msa.wroclaw.pl/

Spot promocyjny

Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu

3 lipca – 2 sierpnia 2019

spotkania z autorami PL / SK / CZ / UA – godz. 19.00

spotkania z autorami rumuńskimi RO – godz. 20.30Powrót do Aktualności →