Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konkurs na prowadzenie Pracowni Komuny 45

Opublikowano w 2 lutego 2018 przez admin

Strefa Kultury Wrocław organizuje konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45. Pracownia znajdująca się na Przedmieściu Oławskim do tej pory była przestrzenią dla działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. Obecnie szukamy nowych pomysłów na działania z mieszkańcami, które chcemy wesprzeć.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy zarówno Przedmieścia Oławskiego, jak i innych części Wrocławia (i Polski), NGO, spółdzielnie socjalne, podmioty gospodarcze.

Zwycięzca otrzyma 35 000 złotych na realizację projektu, przestrzeń lokalu przy Komuny Paryskiej 45 wraz z wyposażeniem, nie będzie musiał także płacić za czynsz i media. Wnioski przyjmujemy do 10 lutego (sobota). 20 lutego ogłosimy wyniki pierwszego etapu konkursu, a do końca lutego podpisana zostanie umowa obowiązująca do końca roku 2018.

Głównym celem Pracowni jest aktywizowanie mieszkańców Przedmieścia Oławskiego przez partycypację w kulturze połączoną z integracją społeczności. Do tej pory przy Komuny Paryskiej 45 organizowaliśmy warsztaty, projekcje filmowe, wystawy czy spotkania z ekspertami i lokalnymi liderami. Pracownia to bardzo ważna część programu „Sąsiadujemy”, którego celem jest aktywizacja społeczności lokalnych Wrocławia i ciągła praca na rzecz zwiększania udziału w wydarzeniach kulturalnych.

We wtorek 6 lutego w godzinach 11-13 i 17-19 w Pracowni odbędą się konsultacje dla zainteresowanych udziałem w konkursie. Będzie można zobaczyć lokal oraz uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania odnośnie konkursu.

Przez cały czas można też konsultować się telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16), odpowiadamy na wszystkie pytania związane z konkursem i Pracownią.

Wszystkie dokumenty konkursowe dostępne są pod adresem: strefakultury.pl/pl/programy/sasiadujemy/dokumenty/

Telefon kontaktowy: 663 174 846

Adres e-mail: bartosz.zubik@strefakultury.plPowrót do Aktualności →