Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Opublikowano w 31 lipca 2014 przez admin

Kol Oud Tof (Izrael) – orientalno-sefardyjskie oraz marokańskie brzmienia z wokalistką Esti Kenan Ofri

3 sierpnia (niedziela), godz. 19:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a, Wrocław

Trzech muzyków, trzy instrumenty, trzy ojczyzny, trzy języki. Zebrani w Jerozolimie, by wspólnie grać muzykę Maroka, czerpiącą z Hiszpanii, w której słychać tęsknotę za Jerozolimą.

 
Wszystko to miało swój początek podczas trasy po Włoszech i Hiszpanii duetu Kol Tof Duo. Śpiewaczka Esti Kenan Ofri oraz perkusista Oren Fried zostali poproszeni o nagranie dwóch utworów z żydowskiej tradycji hiszpańsko-marokańskiej. Podczas prób, dzięki małej córeczce Esti, która towarzyszyła im podczas trasy koncertowej, zrozumieli, że brzmienie, którego szukają może dać im oud – instrument strunowy, uznawany za przodka lutni. Ich pierwszy wybór padł na Armanda Sabaha, eksperta w kwestii marokańskiej muzyki, będącego w tym czasie dyrektorem muzycznym Ilana Eliya & The Jabalio, zespołu który współpracował już wcześniej z Orenem Friedem. Jeszcze tej samej nocy, podczas rozmowy telefonicznej, Armand zdecydował, że przyłączy się do projektu.
Ten niewielki projekt był owocnym i radosnym doświadczeniem, które otworzyło drogę do pełnego albumu, prezentującego różnorodne brzmienie żydowskiej muzyki marokańskiej. W ten właśnie sposób powstał zarówno album „Gazelle”, jak i złożony z trzech barwnych osobowości zespół Kol Oud Tof.

 
Po tych wszystkich latach muzycznej współpracy, Kol Oud Tof wierzy, że ich muzyka dojrzała i rozwinęła się, ale wciąż przepełniona jest kreatywną magią, która pojawia się za każdym razem, kiedy wspólnie występują.

 
Strona internetowa: http://www.koloudtof.com/

 
Wystąpią:
Esti Kenan-Ofri – wokal i kompozycja
Oren Fried – instrumenty perkusyjne
Armand Sabach – oud

 
Więcej informacji: www.fbk.org.pl, www.facebook.com/fbkorgpl
Oficjalny sponsor BNY Mellon (Poland) Sp. z o.o.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) i Ambasady Izraela w Warszawie.

 Powrót do Aktualności →