Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lekcje sztuki. Internet: przestrzeń alternatywna?

Opublikowano w 26 lutego 2019 przez admin

Fundacja Ładne Historie zaprasza na kolejną edycję projektu „Lekcje Sztuki”, realizowanego pod hasłem „Internet: przestrzeń alternatywna?”. Najbliższe spotkanie pt. „Jak Creative Commons zmieniły internet?” już 26.02. o godz. 18:00 w Recepcji przy ul. Ruskiej 46.

Podczas tej serii dyskusja skoncentruje się na kulturze cyfrowej w kontekście wymiany informacji i medium pozwalającego na prezentowanie sztuki w sposób umożliwiający powszechny i darmowy dostęp dla potencjalnych odbiorców. Zaproszeni teoretycy i praktycy mediów opowiedzą o tym, jak Internet zmienił sposób naszego funkcjonowania jako społeczeństwa,  o tym, w jaki sposób dystrybuujemy teksty i dzieła kultury w przestrzeni cyfrowej, a także o tym, jak tworzyć i generować sztukę w Internecie właśnie. Zaprezentują także eksperymentalnym praktykom artystycznym, które swoje platformy mają poza siecią definiowaną w sposób dosłowny.

Organizowane przez Fundacja Ładne Historie „Lekcje Sztuki” to cykl spotkań o formule wykładu z przedstawicielami środowiska artystów, makerów, projektantów i kuratorów. W ramach tematycznych edycji prezentujemy szerszej publiczności najbardziej interesujące trendy w polskim środowisku twórczym. Interesują nas design i rzemiosło, przypatrujemy się sektorowi medialnemu i kulturze cyfrowej, szukamy nowinek i najświeższych działań w obszarze sztuk wizualnych, performensu oraz nowych mediów. Nasz program skierowany jest do pasjonatów kultury, mediów i sztuki, którzy chcą być na bieżąco z istotnymi zmianami w tworzeniu, dystrybucji i odbiorze kultury w Polsce.

Więcej informacji

 Powrót do Aktualności →