Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Między wiosną a Wyspą Słodową jest Chemia!

Opublikowano w 17 marca 2015 przez admin

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej będzie mocno rockowy. Na Wyspie Słodowej zagrają heavyrockowa Birma, 4Szmery, czyli najlepszy w Europie cover band zespołu AC/DC oraz Chemia – coraz bardziej popularny w Polsce i za granicą skład Wojciecha Balczuna. Wstęp wolny.

„Na naszym inaugurującym wiosnę koncercie nie zabraknie mocnych i energetycznych brzmień, ale pojawią się także ballady. W czasie ostatnich koncertów w Polsce i za granicą otrzymaliśmy potężną dawkę energii, którą mamy zamiar i musimy się wkrótce podzielić. Na pewno pojawią się najnowsze utwory, których próżno szukać w Internecie, i nasz najnowszy singiel She” – mówi Łukasz Drapała, wokalista Chemii.

Dodajmy, że aby nagrać swoją ostatnią płytę, The One Inside z 2013 r., muzycy wyjechali do Vancouver, do jednego z najlepszych studiów nagraniowych świata, The Warehouse Studios, i korzystali z pomocy speców na co dzień pracujących z największymi gwiazdami. Michał Kirmuć z „Teraz Rocka” nagrania Chemii określa jako spójną kombinację mocnego brzmienia perkusji, gitarowo-klawiszowego bogactwa i harmonicznych partii wokalnych. Po takich zapowiedziach chyba już wiecie, że obecność 21 marca o 20.30 na Wyspie Słodowej jest obowiązkowa!

W najbliższą sobotę na Wyspie usłyszymy także The Lottery – wrocławski zespół grający indie rocka z domieszką energicznej, melodycznej gitary prowadzącej. Skład tworzy czterech szalonych studentów, w których żyłach płynie krew prawdziwych rockmanów. Nazwa „Loteria”, choć wzięła się z przypadku, to w pełni określa charakterystyczne cechy kapeli: spontaniczność, kreatywność, chęć przeżycia przygody. Chłopcy mają na swoim koncie autorskie demo nagrane na początku 2015 roku.

„Nasza muzyka to wypadkowa inspiracji każdego z nas, przefiltrowanych przez naszą wrażliwość. U jej podstaw leży zarówno szacunek dla klasyki muzyki rockowej, jak i fascynacja współczesnymi dokonaniami zespołów z szeroko rozumianej rockowej rodziny. Riff, groove, melodia – to trzy najważniejsze dla nas składniki muzyki” – mówią członkowie kolejnego zespołu, który będziemy mieli okazję zobaczyć podczas Pierwszego Dnia Wiosny na Słodowej. Birma wystąpi o 18.00.

Ostatnim wykonawcą, który zaprezentuje się przed gwiazdą wieczoru, ok. godz. 19.00, będą 4Szmery, grające covery AC/DC. Jak sami mówią: „Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych zespołów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem, jak napisał o nas ostatnio redaktor Piotr Metz, »słuchanie już nie wystarcza«”.

Pierwszy Dzień Wiosny na Wyspie Słodowej to jednak nie tylko koncerty. Od 12.00 do 17.00 zapraszamy na warsztaty artystyczne, cyrkowe i akrobatyczne (m.in. slackline, gra na bębnach, kuglarstwo, monocykl), do tego ultimate frisbee, zumba i sumo dla najmłodszych. Na Wyspie stanie również wioska indiańska, gdzie będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach tj. strzelanie z łuku, wyścig na indiańskich nartach, rzut na bawole rogi, przeciąganie liny czy łowienie ryb.

Więcej informacji na wyspa.wroclaw.pl oraz facebook.com/WyspaNaWeekend

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1546703285580683/

Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Miasto Wrocław. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych SLOT.

Program:

12.00-17.00 – warsztaty
17.00-22.00 – koncerty
zagrają:
17:00-17:45 The Lottery
18:00-19:00 Birma
19:00-20:15 4Szmery
20:30-21:45 Chemia

Termin: 21 marca
Miejsce: Wyspa Słodowa
Cena: wstęp wolnyPowrót do Aktualności →