Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Miejski Piknik na Świdnickiej w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

Opublikowano w 19 września 2014 przez admin

„Miasta są maszynami do życia i musimy znaleźć sposób ich humanizacji” – powiedział Janez Potočnik, Europejski Komisarz ds. Środowiska.  I we Wrocławiu go znaleźliśmy! W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności serdecznie zapraszamy na Miejski Piknik na Świdnickiej, który odbędzie się w niedzielę 21 września w godzinach 12:00 – 17:00 na ul. Świdnickiej we Wrocławiu.

Hasłem tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, znanego również Europejskim Tygodniem Mobilności jest Nasze ulice, nasz wybór! Celem kampanii jest przekształcenie miast w miejsca przyjazne życiu, które zachęcą swoich mieszkańców do aktywnego spędzania czasu, spacerów, zamiany auta na rower oraz korzystania z transportu publicznego. Otwierając ulice i przestrzeń publiczną dla pieszych i rowerzystów zwracamy mieszkańcom miejsce, w którym mieszkają, dając im prawo do samodzielnego kreowania tej przestrzeni, a miastu zwracając jego wymiar społeczny.

Z tej okazji Komisja Europejska – Przedstawicielstwo Regionalne w Polsce oraz Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zapraszają na Rowerowy Piknik przy ulicy Świdnickiej w niedzielę 21 września w godzinach 12:00 – 17:00. Ulica Świdnicka będzie zamknięta od ul. Bożego Ciała na północ w stronę centrum.

Impreza ma charakter pikniku ulicznego, który odbędzie się w przestrzeni, która, na co dzień jest częściowo przeznaczona dla ruchu samochodowego.

W programie:
•  Warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (zabawy i gry uliczne),
•  Wystawa edukacyjna o zrównoważonym transporcie „Rowerowy Wrocław”
•  Dr Bike – darmowy serwis i porady dot. naprawy i konserwacji rowerów
•  Punkt Informacyjny Komisji Europejskiej
•  Punkt Informacyjny Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej
•  Prezentacja rowerów miejskich i możliwość testowania rowerów elektrycznych od RoweryStylowe.pl
•  Oprawa muzyczna

Więcej informacji na stronie internetowej Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej oraz na wydarzeniu w serwisie Facebook.

Serdecznie zapraszamy!Powrót do Aktualności →