Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Miesiąc Lwowski Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 powraca w maju!

Opublikowano w 20 maja 2016 przez admin

Piazzolla na skrzypce i akordeon – Miesiąc Lwowski powraca do Wrocławia w maju wyjątkowym koncertem Myrosławy Kotorowycz i Ihora Sajenko

Wszystkich, którzy tęsknią za ukraińskim kwietniem już 22 maja 2016 serdecznie zapraszamy na koncert niezwykłego duetu: Myrosławy Kotorowycz (skrzypce) oraz Ihora Sajenko (akordeon). Muzycy słynący z wirtuozerii wykonają kunsztowne tanga Astora Piazzolli. W repertuarze usłyszymy także utwory Vladimira Zubistky’ego, Richarda Galliano oraz kompozycje autorskie. Gdzie? Tradycyjnie w Klubie Proza.

Myrosława Kotorowycz
Córka muzyków: dyrygenta i skrzypka Bohodara Kotorowycza oraz harfistki Natalii Kmet'. Absolwentka Państwowej Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego, a obecnie wykładowca tejże Uczelni w klasie skrzypiec; laureatka Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Złota Jesień” (Ukraina); doskonaliła swoje umiejętności pod okiem wielu wybitnych autorytetów, wśród których znaleźli się: M. Jaszwili, R. Ricci, T. Zeitmaier. Solistka i producentka autorskich projektów, m.in: Sotvorinnya, ARTEXATTA, Muzyka w dotyku, TANGO STORY, WOKALIZA w instrumentalnej koronce, CINEMA – obrazy dźwięku. Od wielu lat współpracuje z grupą Gidona Kremera „Kremerata Baltica” Chamber Orchestra. Występuję również z Narodową Orkiestrą Kameralną „Soliści z Kijowa”, Narodową Akademicką Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy, Narodową Symfoniczną Orkiestrą Radia i Telewizji i innymi. Na swoim koncie ma koncerty na największych salach, wśród nich koncert solowy w Singapore Esplanade Concert Hall.

Ihor Sajenko
Urodził w Niemczech, lecz od 1984 r. mieszka na Ukrainie; absolwent i wykładowca Państwowej Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego; solista i aranżer; współtworzy Kwartet Akordeonistów im. M. Rizolja Narodowej Filharmonii Ukrainy.; laureat wielu krajowych i zagranicznych konkursów. Ma za sobą szereg koncertów wraz z Myrosławą Kotorowycz na scenach krajowych i europejskich. W 2015 roku razem z Orkiestrą Kameralną АРТЕХАТТА nagrał płytę pt.: TANGO STORY z utworami A. Piazzolli, S. Barbera oraz R. Galliano.

Miesiąc Lwowski I ESK Wrocław 2016
22.05.2016, godz. 20.00
Wstęp wolny
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
wroclaw2016.pl/lviv
facebook.com/lvivwroclawPowrót do Aktualności →