Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Miesiąc Rodziny startuje 25 maja – rozpocznie się piknikiem z okazji Dnia Matki na Wyspie Słodowej

Opublikowano w 22 maja 2014 przez admin

Rozpoczynamy Miesiąc Rodziny! Piknik na Wyspie Słodowej i wspólne celebrowanie święta wszystkich mam to propozycja Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego na niedzielne popołudnie 25 maja w godz. 13.00-18.00. Zabawy dla najmłodszych, specjalna strefa dla każdej mamy, sportowe wyzwania – a to wszystko w rodzinnej atmosferze.

Piknik rozpocznie się o godzinie 13.00, kiedy to na Wyspę Słodową dotrze Marsz dla Rodzin, w tym roku odbywający się pod hasłem „Wybieram przyszłość. Wybieram rodzinę”. W tym czasie najmłodsi będą już wypatrywać Bajkobusu, który przygotował dla nich dwa przedstawienia: „Dzwon grzesznika” i „Czarownicę z mostka”. Scena będzie miejscem występów grup wokalnych oraz tanecznych. Wystąpią m.in. tancerze ze szkoły tańca Esens, którzy rozgrzeją atmosferę niczym na karnawale w Rio, oraz chórzyści z Filharmonii Wrocławskiej uczący kołysanek.

W strefie dla mam m.in. warsztaty taneczne (latino solo, diva dance i inne), miasteczko urody, w którym specjaliści z plenerowego salonu fryzjersko-kosmetycznego, wizażyści i dietetycy zaoferują swoje usługi i podzielą się wskazówkami, jak dbać o siebie. Będzie można także wziąć udział w specjalnych zajęciach tai-chi dla kobiet, a panie w ciąży i młode mamy dowiedzą się, jak zdrowo się odżywiać.

Na spacerujących i piknikujących czekały będą liczne stoiska oraz animacje. Dzieci będą mogły poszaleć na dmuchańcach, sprawdzić się na torze przeszkód, skorzystać ze stoiska z przebraniami, a nawet wziąć udział w sesji zdjęciowej. Zainteresowanie najmłodszych zyskają też z pewnością minipokazy robotów i doświadczeń.

Całe rodziny będą mogły zmierzyć się w minigolfie, zagrać w badmintona i turnballa. Nie zabraknie także atrakcji skierowanych do samych rodziców. Na Wyspie Słodowej powstanie Biblioteka Plenerowa, gdzie będą oni mogli wypocząć na leżakach z książką w ręce. Będzie można skorzystać również z darmowych porad dietetycznych oraz zdrowotnych. W miasteczku informacyjnym będzie można uzyskać wsparcie oraz informację, gdzie się zwrócić w kryzysowej sytuacji, a chętni rodzice poznają nowe sposoby na zabawy z dziećmi w domu.

Miesiąc Rodziny, czyli kumulacja atrakcji, konkursów, animacji, warsztatów, spotkań i pikników dla całych rodzin przygotowanych przez wrocławskie instytucje i organizacje działające na rzecz rodzin, potrwa do 22 czerwca i zakończy się piknikiem w parku Południowym z okazji Dnia Ojca. W międzyczasie odbędzie się wiele imprez rodzinnych, w tym Dzień Dziecka (1 czerwca, Wyspa Słodowa) i Dzień Bezpiecznej i Mobilnej Rodziny (15 czerwca, Las Osobowicki). Podczas tego ostatniego odbędą się trzy rajdy: pieszy, rowerowy oraz samochodowy z trasami dla rodzin i bardziej profesjonalnymi. Wszystkie rajdy zakończa się w Lesie Osobowickim piknikiem zdrowotnym i ogniskiem dla uczestników. Sportowej imprezie będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje plenerowe.

Po szczegóły na temat kolejnych atrakcji w trakcie Miesiąca Rodziny zapraszamy na naszą stronę internetową i Facebooka: mojarodzina.wroclaw.pl oraz facebook.com/mojarodzinawroclaw

Strona wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/1417807158496549/Powrót do Aktualności →