Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mikser Pokoleniowy – młodzież i seniorzy na wspólnym pikniku – ruszyły zapisy na zajęcia

Opublikowano w 14 września 2018 przez admin

Stowarzyszenie regime brigade zaprasza do udziału w międzypokoleniowym projekcie, którym promuje społeczną wymianę doświadczeń kulturowych i udowadnia, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.

W przedostatni weekend września we Wrocławiu za sprawą wieloczęściowego wydarzenia zwrócimy uwagę na brak platformy do tworzenia wspólnoty pomiędzy osobami starszymi, a młodzieżą, która skutkuje marginalizacją potrzeb i wzajemnym niezrozumieniem. Mijamy się na ulicy, żyjemy w tych samych podwórkach, ale brakuje nam… kontaktu. Pośród wszystkich poważnych problemów chcemy zwrócić uwagę na ten, bo jego rozwiązanie to bułka z masłem – wystarczy się przełamać i zapytać: „co słychać?”.

Każdy z nas ma wkład w kulturę i przestrzeń publiczną naszego miasta. Możemy wymieniać się umiejętnościami, pozyskiwać nowe doświadczenia, spojrzeć na tematy z nowej perspektywy. Szeroki wachlarz oferty kulturalnej często dyskredytuje możliwość uczestnictwa ze względu na wiek… i jeśli niespecjalnie, to powinniśmy to zmienić i zrobić coś wspólnie!

W sobotę (22.09) wybierzemy się na spacer miejski po miejscach kultury ważnych dawniej i dziś. Następnego dnia (23.09) zapraszamy Was do Parku Na Niskich Łąkach – gdzie odbędzie się slam poetycki, warsztaty tańca afrykańskiego oraz graficzno-wizualne, a całość zakończy dancing czyli wspólne tańce przy akompaniamencie muzyki z ostatnich pięćdziesięciu lat, prosto z płyt winylowych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zainteresowanych zapisami na konkretne części programu oraz szczegółami projektu, prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: mikser@regime.pl lub dzwoniąc: 797 210 385. Zapisy rozpoczynają się 16 sierpnia (do wyczerpania miejsc).

PROGRAM

22.09.2018 Spacer miejski (wycieczka dedykowana seniorom ciekawym historii życia miasta)

 

[14:00-17:00] To niestandardowa forma spaceru, bo wsiądziemy w meleksy i odwiedzimy między innymi dawny teatr wodewilowy, piwiarnię na ul. Ofiar Oświęcimskich czy miejsca hulanek studentów 100 lat temu.

 

23.09.2018  Park Na Niskich Łąkach  (wspólny piknik dla młodzieży i seniorów)

 

[14:00-15:30] – Warsztaty graficzno-wizualne – wkraczamy w świat rysunku miejskiego pod okiem lokalnych artystów-grafików.

[15:30-17:00] – Slam poetycki – poezja z książek, zeszytów, ulicy, własnych myśli. 3 minuty na scenie dla twórczości własnej w każdej rundzie, bez barier rodzajowych.

[18:00-19:00] – Warsztaty taneczne – dla kochających rytm, nauka tańców afrykańskich przy organicznych bębnach.

[19:30 – 21:00] – Dancing – Disc Jockey miksuje utwory z lat. 60′-70′ i współczesnych, a my zapraszamy partnerów i partnerki do wspólnej zabawy. Muzyka i taniec są niezbywalnymi, międzypokoleniowymi platformami dialogu – na nich też spotkamy się by porozumieć się bez słów i odnaleźć estetyczne mosty.

Zadanie jest dofinansowane w ramach projektu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

 

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Regime Brigade

Kontakt:

zgłoszenia i informacje:

mikser@regime.pl

Konrad Grudysz (koordynator)

konrad@regime.pl

tel: 604 478 609

Julia Bartosz (koordynatorka)

julia@regime.pl

tel: 797 210 385

 

Łukasz Lorenc (media)

lukasz@regime.pl

tel: 781 929 715

 Powrót do Aktualności →