Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nabór do programu z zakresu edukacji międzykulturowej: „Akademia Dzieci Świata 2017”!

Opublikowano w 7 kwietnia 2017 przez admin

Zapraszamy na przygotowane przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol bezpłatne warsztaty międzykulturowe dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek oraz edukatorów i edukatorek w ramach projektu „Akademia Dzieci Świata we Wrocławiu 2017″. Trwają zapisy!

Projekt „Akademia Dzieci Świata we Wrocławiu 2017” zakłada przeprowadzenie warsztatów z zakresu edukacji międzykulturowej wśród dzieci w wieku 5-10 lat z Wrocławia (w szczególności dzielnicy Śródmieście) oraz wydarzeń skierowanych do ich najbliższego otoczenia (nauczycieli, rodziców, sąsiadów itp). Głównym celem projektu jest rozwój postawy otwartości, zainteresowania odmiennością, akceptacji i zrozumienia różnic kulturowych wśród odbiorców projektu.

W ramach projektu odbędą się następujące działania:
1. Szkolenie „Czym jest edukacja międzykulturowa?”, które skierowane są do około 25 osób zajmujących się edukacją wczesnoszkolną
2. Warsztaty dla dzieci w szkołach i przedszkolach we Wrocławiu (w szczególności w dzielnicy Śródmieście), cykl obejmie 10 klas/grup we wrocławskich szkołach i przedszkolach
3. Szkolenie dla seniorów „Jak mówić o większości świata?”
4. Spotkania podróżnicze dla około 80 mieszkańców dzielnicy Śródmieście prowadzone przez seniorów
5. Piknik międzykulturowy i przegląd „Garkuchnia świata” w Parku Tołpy

ZAPISY DO PROJEKTU:
1. Cykl warsztatów międzykulturowych we wrocławskich szkołach i przedszkolach

maj- listopad 2017

ZAPISY: https://goo.gl/forms/YalbphzeHXsuriDb2

 

UWAGA:

2. Szkolenie dla nauczycieli i nauczycielekCzym jest edukacja międzykulturowa?”

22 kwietnia 2017 (sobota), godz. 9:30 – 16:00

Zapraszamy na szkolenie wprowadzające w temat edukacji międzykulturowej, które skierowane jest do nauczycieli/nauczycielek oraz edukatorek i edukatorów związanych z edukacją wczesnoszkolną.

Poruszane zagadnienia to: m.in. „świat i nasze wizje świata”, zderzenie kultur, wprowadzenie do tematyki wrażliwości kulturowej i dialogu międzykulturowego.

Całe szkolenie zostanie poprowadzone metodami aktywnymi, wykorzystującymi potencjał i doświadczenie uczestników i uczestniczek, takimi jak gry, symulacje, praca w grupach, ćwiczenia, dyskusje.

CZAS: 22 kwietnia 2017 (sobota), godz. 9:30 – 15:30

Szkolenie bezpłatne, obowiązują zapisy.

Zapisy: https://goo.gl/forms/aygo6Ru5SOu7O5Qz2

Więcej informacji o projekcie : iwona@bravefestival.pl

a.wysoczanska@zoltyparasol.org

Projekt „Akademia Dzieci Świata we Wrocławiu” jest współfinansowany w ramach PROGRAMU INTEGRACJI I EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ WE WROCŁAWIU 2017

www.wroclaw.plPowrót do Aktualności →