Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nabór na rezydencję w Berlinie w ramach programu AIR Wro

Opublikowano w 8 stycznia 2019 przez admin

Od 7 stycznia ruszył nabór na rezydencję w Berlinie w ramach programu AIR Wro!

AIR Wro to program rezydencji, wizyt studyjnych i współpracy międzynarodowej, kontynuowany w ramach Strefy Kultury Wrocław po roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu w 2016 roku. Jego zadaniem jest wsparcie i promocja działań twórców reprezentujących różne dziedziny kultury, edukacji i sztuki, którzy zainteresowani są współpracą z przedstawicielami lokalnych społeczności i środowisk, a także kształtowaniem międzynarodowych relacji kulturalnych. AIR Wro wspiera twórców, kuratorów, akademików, dziennikarzy, aktywistów, animatorów i menedżerów realizujących artystyczne, kulturalne, badawcze oraz społeczne projekty, które czerpią z tradycji ruchów miejskich i oddolnych, dedykowane są bieżącym sprawom i problemom, na przykład przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej, ochronie środowiska czy ekologii, odnoszą się do edukacji obywatelskiej, kwestii społecznych i polityki kulturalnej, a także służą mediacji, poszukiwaniu dobrych praktyk i rozwiązań dla współczesnych miast.

 POBYT W BERLINIE

 Oferta rezydencji w Berlinie skierowana jest do przedstawicieli środowisk twórczych i akademickich, którzy zainteresowani są modelami współpracy pomiędzy podmiotami tworzącymi ofertę kulturalną w stolicy Niemiec, ze szczególnym uwzględnieniem działań związanych z sektorami kreatywnymi oraz działań realizowanych na skraju sztuki, aktywizmu i technologii. Podczas czterotygodniowego pobytu w Berlinie rezydent będzie miał szansę zbadać wybrane przez siebie obiegi kulturalne miasta, poszerzyć swoją wiedzę na temat sceny artystycznej Berlina, poznać strukturę i narzędzia pracy, którymi posługuje się lokalne środowisko, a także nawiązać nowe kontakty w kręgach międzynarodowych.

 Program, przygotowany na podstawie potrzeb rezydenta, będzie się składać z szeregu spotkań z menedżerami niezależnych przestrzeni wystawienniczych, festiwali i projektów kulturalnych oraz przedstawicielami samorządu i instytucji. Cykl rozmów i badanie struktur wspierających realizację projektów artystycznych w przestrzeni miejskiej służyć ma zgromadzeniu przykładów, które z kolei mogłyby zostać zaadoptowane w ramach przyszłych projektów. Rezydencja zakończy się wydarzeniem – dyskusją lub prezentacją z udziałem publiczności, podczas której rezydent przedstawi wyniki swojej pracy.

 W ramach rezydencji oferujemy:

 – wynagrodzenie w wysokości 850 euro brutto (wynagrodzenie zawiera także koszty podróży);

– zakwaterowanie w Berlinie;

– miejsce do pracy w przestrzeni Berlin Sessions Residency;

– wsparcie merytoryczne, produkcyjne i promocyjne projektu.

 Do udziału w naborze zapraszamy artystów, kuratorów, badaczy, menedżerów kultury, dziennikarzy, aktywistów i animatorów pochodzących, mieszkających, uczących się lub tworzących na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Na wniosek składają się dokumenty przygotowane w języku polskim albo angielskim: CV, portfolio lub prezentacja dotychczasowych działań (np. opis bądź strona WWW) oraz list motywacyjny. Wnioski można składać do 8 lutego 2018 roku drogą mailową na adres: airwro@strefakultury.pl.

 TERMINY

 nabór wniosków: 7.01-8.02.2018

wyniki: 1.03.2018

rezydencja: maj 2018 [maksymalnie cztery tygodnie]

ilość miejsc: 1

 Odnośnik do naboru: https://strefakultury.pl/contest/berlin-sessions-residency-2019Powrót do Aktualności →