Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

NGO – zrób to sam – webinar

Opublikowano w 15 października 2019 przez admin

Zapraszamy do udziału w pierwszym webinarze online, organizowanym przez Stację Muranów, w którym będzie omawiana kwestia – jak i czy w ogóle zakładać organizację pozarządową.
Webinar odbędzie się 24 października o godzinie 19:00 na profilu www.facebook.com/ngozrobtosam/. Pierwszym gościem będzie Zbigniew Wejcman (BORIS).

Partnerami projektu są:
Federacja Mazowia, Centrum Aktywności Społecznej, Miasto Opole, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Generator Inspiracji, Pomorze Zachodnie. Projekt „NGO – zrób to sam” jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

To nie miało prawa się udać. A jednak działa!

W 2010 roku grupa entuzjastów bez doświadczenia, pieniędzy i wsparcia założyła Stowarzyszenie Stacja Muranów – lokalną organizację działającą w sferze kultury. Już za chwilę będziemy świętować jej dziesiąte urodziny. Przez ten czas nie tylko się rozwinęliśmy, znaleźliśmy sponsorów, zorganizowaliśmy dziesiątki projektów, ale udało się nam zmienić warszawski Muranów w miejsce rozpoznawalne – również w skali międzynarodowej. 

To dobra okazja, żeby podzielić się doświadczeniem i wiedzą z tymi, którzy też chcieliby działać podobnie jak my, ale nie wiedzą jak. Zapraszamy na cykl webinarów i bloga o różnych aspektach codzienności lokalnej organizacji pozarządowej ze sfery kultury. Chcesz coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu, ale brakuje Ci narzędzi? Myślisz o organizacji klubu filmowego, wystawy lub dyskusji, ale nie wiesz gdzie to zrobić? Denerwuje Cię zaniedbany trawnik, zniszczony śmietnik lub dziury w jezdni? Projekt NGO-Zrób To Sam to kulturalny instruktaż obywatelski online. Szczerze, konkretnie i prostym językiem o trzecim sektorze.

Już 24 października zapraszamy na pierwszy webinar, podczas którego dowiesz się jak zaangażować się w życie lokalnej społeczności, jak założyć organizację pozarządową i nie zwariować.

Dostęp do webinarów znajdziecie poprzez naszą stronę na FB: https://www.facebook.com/ngozrobtosam/. Pierwszy z nich odbędzie się 24 października 2019 roku o godzinie 19:00. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Wejcman (BORIS). 

Projekt “NGO zrób to sam” jest cyklem 10 webinarów przedstawiających wybrane aspekty działalności lokalnej organizacji pozarządowej na konkretnym, realnie istniejącym przykładzie – stowarzyszenia Stacja Muranów.- Teraz, po dziewięciu latach istnienia i konsekwentnego rozwoju, chcemy odpowiedzieć na potrzeby podobnych nam, aktywnych obywateli, dzieląc się z nimi pozyskanym doświadczeniem i zachęcając do podjęcia działań – mówi Beata Chomątowska, prezeska Stacji Muranów.

Webinary skierowane są do odbiorców z całej Polski, pragnących uzyskać szczegółowe wskazówki, jak realizować pomysły pozwalające zmienić na lepsze najbliższe otoczenie, a także wszystkich osób zainteresowanych kulisami działalności lokalnych NGO-sów. Będą dotyczyły zarówno praktycznych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych, jak i kwestii formalnych. Webinary będą prowadzone i transmitowane w czasie rzeczywistym online. 

Twórcy projektu przez najbliższe półtora roku będą publikować filmy, podcasty oraz wpisy na swoim blogu pod adresem www.stacjamuranow.pl/ngo.. Zwieńczeniem projektu będzie spotkanie podsumowująco-sieciujące dla uczestników w Warszawie.

—-

Partnerami projektu są: Partnerami projektu są: Federacja Mazowia, Centrum Aktywności Społecznej, Opole. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Generator Inspiracji, Pomorze Zachodnie.

Projekt „NGO – zrób to sam” jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. 

Kontakt dla mediów: Beata Chomątowska: 503 775 928Powrót do Aktualności →