Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Opera Wrocławska zaprasza na wyjątkowe wydarzenia

Opublikowano w 12 maja 2018 przez admin

„Wieczór Polski” z muzyką Chopina i Kilara, Europejskie Dni Opery, występ gwiazdy Metropolitan Opera oraz monumentalne superwidowisko „Nabucco” – druga połowa maja w Operze Wrocławskiej zapowiada się niezwykle emocjonująco. 

11.05, 19:00 „Wieczór polski: Chopin i Kilar” 

W roku 2018, czyli setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wracamy do najważniejszych nazwisk w historii polskiej muzyki, filarów, bez których próżno by mówić o kulturze narodowej. Dwie współczesne choreografie składające się na „Wieczór Polski” autorstwa Emila Wesołowskiego i Teresy Kujawy to baletowy hołd złożony przedstawicielom muzyki polskiej – Chopinowi i Kilarowi…(więcej) 

04.05 – 13.05 Europejskie Dni Opery 

Od 4 maja Opera Wrocławska świętuje Europejskie Dni Opery. Już teraz można zwiedzać specjalną wystawę zapowiadającą superwidowisko ,,Nabucco”. W sobotę, 12 maja odbędzie się „Wielki test wiedzy o operze”. Tego samego dnia zorganizowane zostanie wyjątkowe zwiedzanie budynku opery. 13 maja na publiczność czeka wyprzedaż kostiumowa „Perły i Pióra” oraz wydarzenie animacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej „Orkiestra Mistrza Verdiego”. Na koniec, spod Hali Stulecia, wyruszy rajd rowerowy, w trakcie którego przypomnimy sobie dawne superwidowiska Opery Wrocławskiej…(więcej) 

15.05, 19:00 Gwiazdy Metropolitan Opera na scenie Opery Wrocławskiej – René Pape 

René Pape to kolejny wybitny śpiewak, który wystąpi w Operze Wrocławskiej w ramach cyklu „Gwiazdy Met”. Orkiestrę tego wieczoru poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski. W programie koncertu znajdą się utwory z oper Giuseppe Verdiego oraz Ryszarda Wagnera. René Pape to jeden z najwybitniejszych śpiewaków naszych czasów. Występuje na największych scenach operowych świata współpracując, z najwybitniejszymi dyrygentami i orkiestrami. (więcej) 

25,26,27.05, 20:00 Superwidowisko „Nabucco” 

„Nabucco” to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora. Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze. Reżyser Krystian Lada postanowił przełożyć historyczną warstwę libretta na współczesny język teatru, doszukując się uniwersalnych mechanizmów społecznych, które zazębiają się wokół problemów władzy, polityki i miłości…Powrót do Aktualności →