Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Opowiedz nam o Popowicach. Startują „Przewodnicy z okolicy”!

Opublikowano w 2 marca 2016 przez admin

Wrocławska Fundacja Filmowa, organizator festiwalu miejskiego MIASTOmovie, rozpoczyna rekrutację do pierwszej edycji programu „Przewodnicy z okolicy”.

Jesteś miłośnikiem Popowic? Dużo wiesz na temat tej części Wrocławia i chciałbyś swoimi historiami podzielić się z innymi? Weź udział w bezpłatnych warsztatach i zostań lokalnym przewodnikiem.

„Przewodnicy z okolicy” to pierwsza odsłona cyklu warsztatów dla lokalnych przewodników-opowiadaczy, skierowana do mieszkańców i miłośników wrocławskiego osiedla Popowice. Cotygodniowe spotkania wielbicieli tego obszaru miasta, pozwolą dzięki zajęciom ze specjalistą w dziedzinie opowiadania historii, przewodnikiem oraz historykiem sztuki na oszlifowanie posiadanych przez uczestników umiejętności oraz uporządkowanie wiedzy. Do rekrutacji zapraszamy wszystkich mieszkańców, szczególnie popowickich seniorów, którzy, choć często lata aktywności zawodowej mają już za sobą, to wciąż pozostają liderami lokalnej społeczności i inicjatorami sąsiedzkiego życia.

Warsztaty zakończą sprawdzające kompetencje przyszłych przewodników działania finałowe: spacery po Popowicach dla wrocławian i turystów ze świeżo upieczonymi opowiadaczami. Projekt pozwoli na stworzenie alternatywy dla tradycyjnych oprowadzań po mieście, eksplorację mniej znanych miejsc oraz aktywizację mieszkańców i zainicjowanie tworzenia osiedlowych więzi.

Wszystkie spotkania odbywać się będą w PPM ZAJEZDNIA – Stowarzyszenie Tratwa przy ul. Legnickiej 65. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń drogą mailową (na adres miastomovie@gmail.com, w tytule maila wpisując „Przewodnicy z okolicy”), telefoniczną (pod numerem 502 824 410) lub w PPM ZAJEZDNIA. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia na Facebooku.

Na projekt „Przewodnicy z okolicy” zapraszają Wrocławska Fundacja Filmowa oraz Fundacja BZ WBK. Projekt został dofinansowany w ramach drugiej edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Do zobaczenia na Popowicach!Powrót do Aktualności →