Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ostatni wakacyjny weekend na Wyspie Słodowej

Opublikowano w 28 sierpnia 2014 przez admin

Wakacje powoli dobiegają końca, na Wyspie Słodowej zakończymy je weekendem pełnym atrakcji sportowych, muzycznych i rekreacyjnych! Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Ostatni wakacyjny weekend na Wyspie Słodowej rozpoczniemy koncertem wrocławskiego zespołu metalowego Afterglow. Razem z nim na scenie wystąpi formacja Zaklęty Krąg Biedoty, której muzyka łączy w sobie siłę pierwotnego rock`n`rolla z nowoczesnym podejściem do rytmu. Koncerty Otwartej Sceny kontynuować będziemy także w sobotę, kiedy to zagrają dla nas zespoły Deadman Show oraz Bonhart. W ramach Kina Plenerowego zapraszamy na pokaz trylogii „Władca Pierścieni” w wersji reżyserskiej. W piątek, sobotę i niedzielę, od godz. 20.30 będziemy uczestniczyć w wyprawie przez piękne, ale i pełne niebezpieczeństw krainy Śródziemia.

W niedzielę, jak co tydzień, przygotowaliśmy wiele atrakcji dla rodzin. Już od godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie z Wyspą Gier. W wypożyczalni pojawią się tytuły najchętniej wybierane przez wrocławian podczas tegorocznych wakacji. W godz. 14.00-18.00 dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów budowania robotów, wziąć udział w kreatywnych zabawach i do woli korzystać z ulubionych dmuchańców. Wyspa Dzieci oferuje także warsztaty jogi dla mam i kobiet w ciąży, masaże oraz prowadzone w dwóch turach o godz. 14.30 i 16.00 warsztaty śpiewu dla rodziców „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”.

O godz. 16.30 w ramach Klasyki na Wyspie usłyszymy standardy jazzowe i oryginalne kompozycje poezji śpiewanej. Miłośnicy muzyki z pewnością wezmą udział także we wspólnym śpiewaniu, które rozpocznie się o godz. 15.00. Przez cały dzień na Wyspie Słodowej będziemy mogli wziąć udział w dwóch akcjach społecznych – już od godz. 14.00 wszystkie panie zapraszamy na szaleństwo zakupów podczas Babskiego Targu, z kolei przedstawiciele akcji Skradzione Bicykle podpowiedzą nam, jak ustrzec swoje jednoślady przed kradzieżą. Wieczorem, razem z Akademią Tańca Esens, zapraszamy na warsztaty taneczne party dance oraz latino solo. Początek o godz. 17.30.

Na Wyspie Piaskowej tradycyjnie pracować będziemy nad naszą kondycją fizyczną. W sobotę członkowie najbardziej utytułowanego w Polsce klubu lacrosse – Kosynierzy Wrocław – przybliżą nam zasady tej ciekawej dyscypliny. W niedzielę natomiast razem z instruktorami z grupy Board-Rider dowiemy się, czym jest surfskate. W godz. 16.00-17.00 porad udzielał będzie profesjonalny instruktor nordic walking. Przez cały czas na Sportowej Wyspie dostępny będzie także Pan Kręgosłup, który wszystkim potrzebującym udzieli porad z zakresu fizjoterapii, a na doraźne problemy zaradzi masażem.

Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Organizatorem wydarzeń jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego wraz z partnerami.Powrót do Aktualności →