Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ostatnie wolne miejsca na szkolenia prowadzone przez Fundację Polska Bez Barier!

Opublikowano w 4 października 2019 przez admin

W dniach 7 – 9.10. odbędzie się cykl szkoleń dotyczących dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnością oraz wprowadzonego Zarządzeniem Prezydenta Wrocławia dokumentu pn. „Wrocławskie standardy dostępności przestrzeni miejskich”.

Szkolenia obejmują zarówno zakres wiedzy teoretycznej (uwrażliwienie uczestników na tematykę niepełnosprawności i zagadnienia z nią związane), jak również szereg praktycznych spotkań z zakresu rozpoznawania barier, jakie napotykają mieszkańcy Wrocławia w przestrzeni miejskiej (w szczególności osoby o ograniczonej mobilności i percepcji, w tym osoby z niepełnosprawnościami).

W programie spotkań kluczowym będzie omówienie dokumentów „Wrocławskie standardy dostępności przestrzeni miejskich” i „Wrocławskie standardy dostępności przestrzeni miejskich. Przestrzenie osiedlowe” – ich kształtu, poszczególnych zagadnień oraz konieczności systematycznego wdrażania.

Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość omówienia poszczególnych rozwiązań, opisanych w dokumentach, i sposobu ich wdrażania w konkretnych przestrzeniach miejskich.

Szkolenia odbywają się w Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) w dniach:

  • 7.10.2019 r. – godz. 9.00-16.00 (7 godzin)*
  • 8.10.2019 r. – godz. 9.00-16.00 (7 godzin)*
  • 9.10.2019 r. – godz. 9.00-16.00 (7 godzin)*

*Szkolenie jednodniowe – termin do wyboru.

Ilość miejsc ograniczona.

Osoby chętne proszone są o wysłanie zgłoszenia z podaniem wybranej daty na adres e-mail: slawek@polskabezbarier.org.

W budynku znajduje się podnośnik pionowy (winda). Istnieje możliwość zapewnienia tłumaczenia na PJM, pętli indukcyjnej lub innego rodzaju wsparcia – jeśli któraś z tych rzeczy będzie konieczna, prosimy o podanie informacji w zgłoszeniu.Powrót do Aktualności →