Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Otwarta Scena – repertuar koncertów na Wyspie Słodowej

Opublikowano w 14 sierpnia 2014 przez admin

Trwają koncerty w ramach Otwartej Sceny. Na plenerowej scenie swoje umiejętności prezentują najzdolniejsi wykonawcy z Wrocławia i okolic. Gramy na Wyspie Słodowej w każdy piątek i sobotę od godz. 18.00. Za każdym razem wstęp wolny!

W piątek, 15 sierpnia, powrócimy do gitarowych korzeni, a to za sprawą dwóch zespołów: Scarecrow oraz Rock Symptom. Muzyka, którą proponuje zespół Scarecrow, to mieszanka klasycznego rocka rodem z lat 70., metalu oraz mocnego, elektrycznego bluesa. Grupa stawia na czad, energię i wpadające w ucho melodie. Formację Rock Symptom tworzy z kolei pięcioro wrocławskich żaków z głowami pełnymi pomysłów. Wspólnie nagrali EP-kę „Perfectly (in)sane”. Sprawdźcie, jak radzą sobie na żywo! Dzień później w ramach Otwartej Sceny zaprezentują się formacje Savor the Moment oraz 4 a.m. Pierwszy z zespołów inspiruje się takimi gatunkami muzycznymi jak nu-metal, rapcore, deathcore czy metalcore. Grupa 4 a.m. to natomiast połączenie współczesnego Rockabilly z muzyką lat 60.

Kolejny weekend koncertów rozpocznie prawdziwe muzyczne show. 22 sierpnia na Wyspie Słodowej zagra formacja GoMusic. To innowacyjny projekt muzyczny łączący różnorodne elementy sceniczne: jam session, live karaoke i wszystkie formy sztuki, które można realizować z muzyką. Zespół wykonuje utwory z każdego gatunku i stylu, tworząc własne aranżacje znanych hitów muzycznych. W sobotę posłuchamy natomiast nietypowych utworów słowno-muzycznych oraz dźwięków z pogranicza new wave oraz indie w wykonaniu formacji Inne Zwierzęta. Towarzyszył im będzie zespół The Newspapaer, którego członkowie swoje inspiracje czerpią z nowej fali, indie rocka oraz wielu różnorodnych grup muzycznych i konwencji. Nadchodzący koncert w ramach Otwartej Sceny będzie zupełnie innym spojrzeniem na alternatywę.

Ostatni weekend sierpnia otworzy występ formacji Afterglow oraz Zaklęty Krąg Biedoty. Potężna dawka mocy – to właśnie Afterglow. Muzyka zespołu oscyluje w granicach gatunków metalcore i thrashcore. Sporą zaletą grupy jest stałość składu. Oprócz chwilowych zawirowań z basistą zespół od 10 lat tworzą ci sami ludzie. Zaklęty Krąg Biedoty łączy w sobie siłę pierwotnego rock’n’rolla z nowoczesnym podejściem do rytmu. Całość wzbogaca nieujarzmiona i feelingowa gra perkusisty. Miesiąc zakończymy mocnym uderzeniem. W sobotę, 31 sierpnia, na Wyspie usłyszymy heavy rock’n’rolla w wykonaniu kapeli Bonhart. Wystąpi także Deadman Show – wrocławski zespół melodic posthardcore’owy czerpiący natchnienie z j-rocka. Zespół złożony ze studentów gra żywiołową muzykę, która nieraz już porwała publikę.

Program najbliższych koncertów:

15.08 – Scarecrow, Rock Symptom
16.08 – Savor the Moment, 4 a.m.
22.08 – GoMusic + gość
23.08 – Inne Zwierzęta, The Newspaper
29.08 – Afterglow, Zaklęty Krąg Biedoty
30.08 – Bonhart, Deadman Show

Więcej informacji na stronie wyspa.wroclaw.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem projektu Otwarta Scena jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego
we współpracy z Fundacją Utalentowani.Powrót do Aktualności →