Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pierwszy Dzień Wiosny – wielkie powitanie na Słodowej!

Opublikowano w 10 marca 2015 przez admin

Zainspiruj się na wiosnę! Warsztaty akrobatyczne, artystyczne i muzyczne, zajęcia sportowe oraz tryskające energią koncerty najlepszych kapel z Dolnego Śląska i nie tylko. Już 21 marca przyjdź i powitaj wiosnę na Wysie Słodowej! Wstęp wolny.

Początek wiosny to dobra okazja, żeby rozwinąć swoje umiejętności oraz odnaleźć ukryte talenty. Na Wyspie Słodowej stanie 12 stanowisk warsztatowych, przy których prowadzone będą zajęcia akrobatyczne, sportowe, artystyczne i muzyczne. Chcesz dowiedzieć się, czym jest slackline albo le parkour, spróbować własnych sił w grze na bębnach lub jeździe na monocyklu, a może interesują cię tajniki sztuki kuglarskiej rodem z największych cyrków świata? Przyjdź i pozwól się zainspirować! Oprócz tego na Wyspie Słodowej można będzie zagrać w rugby, petanque, mega bierki, wspiąć się na skrzynki, dmuchaną ściankę wspinaczkową, a nawet pochodzić na szczudłach. Odbędziemy też małą podróż do przeszłości, uruchamiając wypożyczalnię ze skakankami, gumami do grania oraz hula-hop. Na część warsztatową zapraszamy od 12.00 do 17.00. Potem rozpoczną się koncerty.

W tym roku wiosnę przywitamy na rockowo! Gwiazdą wieczoru będzie Chemia – jeden
z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce, o którym coraz głośniej również
za granicą. Tylko w ciągu ostatniego roku Chemia miała zaszczyt supportować takie gwiazdy, jak Metallica, Deep Purple, Alice in Chains czy The Pretty Reckless. Na plenerowej scenie zagrają także: The Lottery, czyli grupa studentów z zamiłowaniem do indie rocka, heavyrockowa formacja Birma oraz 4Szmery – najlepszy w Europie cover band zespołu AC/DC!

Pierwszego Dnia Wiosny nie zabraknie też atrakcji sportowo-rekreacyjnych. W programie pokazy ultimate frisbee, zajęcia nordic walking oraz powitanie wiosny w rytmie zumby! Zabawy dostarczą również Wioska Indiańska, sumo dla najmłodszych oraz pełne przygód poszukiwanie skarbów. Zgodnie z tradycją utopimy także marzannę. Każdy będzie mógł przygotować własną kukłę, następnie wrzucimy je do Odry, gdzie – mamy nadzieję – znikną razem z zimnem, brzydką pogodą i innymi pozostałościami po zimie.

Więcej informacji na wyspa.wroclaw.pl oraz facebook.com/WyspaNaWeekend

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1546703285580683/

Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Miasto Wrocław. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych SLOT.

Program:

12.00-17.00 – warsztaty
17.00-22.00 – koncerty
zagrają:
17:00-17:45 The Lottery
18:00-19:00 Birma
19:00-20:15 4Szmery
20:30-21:45 Chemia

Termin: 21 marca
Miejsce: Wyspa Słodowa
Cena: wstęp wolny!Powrót do Aktualności →